האזינו

ראש המל"ל: "המלחמה תמשך לפחות עוד 7 חודשים, חייבים לסגור את הגבול בין מצרים לעזה"

ראש המל"ל: "חייבים לסגור את הגבול בין מצרים לעזה"
הנגבי אמר ביחס למלחמה: "לא היינו רוצים לשלוט בעזה - מנסים לתכנן שהפלסטינים ינהלו את חייהם ואנחנו נשמור על הביטחון" • ראש המל"ל הגדיר את השנה הנוכחית כשנת מלחמה: "צפויים לנו עוד 7 חודשי לחימה כדי להעמיק את ההישג ולהשיג את מה שאנחנו מגדירים 'השמדת היכולות השלטוניות והצבאיות של חמאס'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צה"ל בעזה
צילום: צה"ל

ראש המל"ל צחי הנגבי, אמר היום (רביעי) לאסתי פרז בן-עמי בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "חייבים לסגור את הגבול בין מצרים לעזה. אף אחד לא יתנדב לשמור עלינו ונצטרך לשמור אנחנו".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

הנגבי הדגיש: "חייבים לסגור את הגבול בין מצרים לעזה. אף אחד לא יתנדב לשמור עלינו ונצטרך לשמור אנחנו". כמו כן, הוא הגדר את השנה הנוכחית כשנת מלחמה והבהיר: "צפויים לנו עוד 7 חודשי לחימה כדי להעמיק את ההישג ולהשיג את מה שאנחנו מגדירים 'השמדת היכולות השלטוניות והצבאיות של חמאס'". 

ראש המל"ל שנמצא בקפריסין כחלק ממשלחת שעוסקת בנושא החטופים טען: "אנחנו נפגשים עם המשפחות מדברים איתן, זה סיוט שאי אפשר אפילו לשער, קשה לנו להבין את העוצמה של הסיוט שהמשפחות חוות. יש 125 אנשים שאנחנו צריכים להביא הביתה, אנחנו עוסקים בכך יום יום".

ביחס לטענות לפיהן ראש הממשלה בנימין נתניהו, בולם התקדמות בעסקה משיקולים פוליטים טען ראש המל"ל: "זה דבר מתועב להגיד על סוג כזה מניפולציה. ראש הממשלה, שר הביטחון, והקבינט פה אחד אישר פעילויות שבהם הבנים שלנו הסתכנו להביא חללים, וגם הרחיב את מרחב המנדט. ישראל נאלצה לשחוק את העמדה שלה, עד כדי כך שהאמריקנים אומרים שההצעה הישראלית מאוד נדיבה".

עוד התייחס הנגבי לירי שבוצע הבוקר לעבר בת חפר מאזור טולכרם: "כמות הנפגעים שלנו והפיגועים שיצאו ללב הארץ ירדו, בגלל שהצבא גייס המון כוחות. הצבא עושה מאמץ אדיר עם הישגים גדולים מאוד, להכריע את האוייב גם שם". על המדינות שהכירו לאחרונה במדינה פלסטינית אמר: "הן  לא ידידות שלנו, אלא עוינות אותנו. המדינות הידידותיות נשארו מחוייבויות מול ישראל".

 

הפופולריים