איזנקוט: "יש לקיים בחירות בסתיו - בהסכמה או בלעדיה"

איזנקוט: "יש לקיים בחירות בסתיו - בהסכמה או בלעדיה"
בכנס מאיר דגן לביטחון ואסטרטגיה אמר השר כי "המהלך העצים בעזה ייגמר תוך שבועות, ואז צריך לקבוע תאריך בחירות מוסכם, או לעשות הכול כדי להביא לבחירות בדרך דמוקרטית". הליכוד: "במקום לחתור לניצחון - הוא וגנץ עוסקים בפוליטיקה קטנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדי איזנקוט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

השר גדי איזנקוט אמר היום (רביעי) בכנס מאיר דגן לביטחון ואסטרטגיה כי על ישראל ללכת לבחירות בסתיו הקרוב - "בין ספטמבר לדצמבר". לדבריו, "זה חשוב לבניית האמון. המהלך העצים בעזה ייגמר תוך שבועות, ואז צריך לקבוע תאריך בחירות מוסכם, ואם לא - לעשות הכול כדי להביא לבחירות בדרך דמוקרטית מוקדם ככל האפשר". 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

"ההחלטה להיכנס לממשלה הייתה ברורה", אמר השר. "אבל משך ההישארות והיציאה הם דברים יותר מורכבים, כי כשאתם בפנים אתה מבין את מלוא התמונה בעזה, בלבנון, ביהודה ושומרון, בסוריה, בעיראק, ובתימן ובעיקר באיראן". עם זאת, אמר, "אני לא יכול להתעלם מכך שבתקופה האחרונה ההשפעה שלנו הצטמצמה. לתוך ההחלטות נכנסו גם שיקולים פוליטיים ואחרים שהצבענו עליהם בעיקר בחדרי חדרים". 

בליכוד הגיבו לדברי איזנקוט ומסרו: "איזנקוט וגנץ מחפשים תירוצים לסיים את המלחמה ללא השגת מטרותיה, ולפרוש מהממשלה בעיצומה של המלחמה. במקום לעסוק בחתירה לניצחון, הם עוסקים בפוליטיקה קטנה". במחנה הממלכתי השיבו: "במקום להוביל להישגים בעקבות התמרון בשדה הקרב, נתניהו מתמרן בין מוקשים פוליטיים ונמנע מלקבל החלטות למען המדינה. בסיסמאות לא מנצחים מלחמות". 

בנושא השבת החטופים אמר איזנקוט כי "מי שאומר שנטפל בגדודים ברפיח ואז נחזיר את החטופים זורע אשליית שווא. צריך לבנות תשובה של הישג מבצעי בדרום שחייב לכלול את השבת החטופים, ושיאפשר הסדרה בלבנון וכניסה למשא ומתן בין ארצות הברית לסעודיה".

"עולות שאלות, ובצדק, על איך נכון לסיים את המלחמה הזאת", הוסיף. "אין חולק שהמטרה של מדינה היא לנצח במלחמה. יחד עם זאת, אי אפשר לשווק סלוגן קליט של 'ניצחון מוחלט' במלחמה מול טרור. המבחן הוא תמיד למרחק - צריך לחפש משהו שיותר קשה להסביר אותו, אבל הוא ניצחון באמצעות היפוך אסטרטגי". 

הפופולריים