בעקבות חשיפת כאן חדשות

סמוטריץ' על היתרי עבודה לפלסטינים: סכנה לביטחון המדינה

סמוטריץ' על היתרי עבודה לפלסטינים: סכנה לביטחון המדינה
ראש המנהל האזרחי החליט לבחון את הקפאת החידוש האוטומטי להכנסת פועלים מיהודה ושומרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פועלים פלסטינים
צילום: עטייה מוחמד, פלאש 90

שר האוצל בצלאל סמוטריץ' הגיב היום (רביעי) על חשיפת כאן חדשות, לפיה המדינה מנפיקה היתרי עבודה לשוהים בלתי חוקיים (שב"חים) מיהודה ושומרון, זאת במקביל להחלטת הממשלה לאסור על כך מאז 7 באוקטובר. "על פי הדיווח מדובר במציאות חמורה. יד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל", אמר סמוטריץ'.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"לא ייתכן שמנפיקים היתרי עבודה ויוצרים מציאות של שב״חים שמסכנים את ביטחונם של אזרחי ישראל. בכוונתי להעלות את הנושא בדיון הקבינט מחר ולדרוש את תיקון המחדל, הן על ידי המנהל האזרחי והן על ידי משטרת ישראל", הוסיף השר.

על פי הפרסום בכאן חדשות, המנהל האזרחי הוא הגורם שאחראי על הנפקת ההיתרים ואלו אמנם היתרים בתוקף, אבל לטענת המנהל האזרחי, אינם מאפשרים לפועלים לעבוד בשטח ישראל משום שהם נדרשים לאישור חריג נוסף.

לפי מקורות במערכת הביטחון, מסתבר שאלפי פועלים "מנצלים" את ההיתרים לצורך כניסה בלתי חוקית לשטח ישראל. דרך פרצות בגדר ותעשיית השב"חים. פועלים אלה עובדים באתרי בנייה, באולמות ובמקומות נוספים. לפי עדויות שהגיעו לכאן חדשות המשטרה בוחרת לעיתים "לאפשר" לפועלים האלו לעבוד.

הפרצה החמורה הזאת מחריפה את הלחץ של הפועלים הפלסטינים לעבוד בשטח ישראל. גורם ביטחוני הזהיר: זה עלול להתפוצץ לנו בפנים. בשל לחצים פוליטיים של שרי הימין, ראש הממשלה בנימין נתניהו כבר חודשים לא מסדיר את עניין הפועלים הפלסטינים.

ראש המנהל האזרחי תת אלוף הישאם איברהים, החליט לבחון את הקפאת החידוש האוטומטי להיתרי העבודה לפלסטינים ביהודה ושומרון, שהיו זכאים להם לפני פרוץ המלחמה. זאת עד להחלטת הדרג המדיני על סיום הסגר בערים ובכפרים הפלסטיניים ביהודה ושומרון.

הפופולריים