בן גביר: "יהודים התפללו בהר הבית בחופשיות"; נתניהו: "הסטטוס קוו לא השתנה"

בן גביר: "הר הבית שלנו"; נתניהו: "הסטטוס קוו לא השתנה"
ראש הממשלה סתר את דבריו של השר לביטחון לאומי, שהצהיר בצעדת הדגלים בבירה: "מי ששולט בכל ירושלים ובהר הבית הוא המנצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר
ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר הערב (רביעי) כי "יהודים התפללו היום בהר הבית בחופשיות, זה שלנו". בתגובה פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו הודעה רשמית ובה הבהיר: "הסטטוס קוו בהר הבית לא השתנה ולא ישתנה". 

עוד אמר השר: "אנחנו אומרים לחמאס - ירושלים שלנו, הר הבית שלנו. העם הזה חזק ואנחנו יודעים שאנחנו רוצים ניצחון. בשביל ניצחון צריך להיכנס לכל עזה עד הניצחון, צריך להיכנס בצפון ולהילחם ולהשמיד את חיזבאללה". לדבריו, "מי ששולט בהר הבית ובירושלים הוא המנצח". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"אנחנו יכולים לעשות את זה, זה בידיים שלנו", הוסיף השר. "אין מדינה בעולם שנותנת סיוע הומניטרי למי שנלחם בה. לכבודה של ירושלים ושל עם ישראל אנחנו צריכים להגיד: אין דלק! אנחנו רוצים ניצחון!". 

גם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' נשא דברים בכותל המערבי ואמר: "צעדנו לכאן מישיבת ממשלה מיוחדת שקיבלנו בה שורת החלטות לחיזוק ירושלים, ובדרך שמענו על אירוע קשה עם נפגעים בצפון. אני רוצה בשמכם לקרוא מכאן לראש הממשלה - אדוני, תן את הפקודה, צא למלחמה בחיזבאללה, תשמיד! תעביר את רצועת הביטחון מהגליל לדרום לבנון, תן ללוחמים הגיבורים שלנו להחזיר את הכבוד הלאומי, הגאווה והביטחון". 

הפופולריים