סערה בכנסת

פינדרוס הטיח באם החטוף: "אתם רוצים לעשות פוליטיקה? רוצים להעיף את ביבי?"

פינדרוס לאם החטוף: "אתם רוצים להעיף את ביבי?"
אסתר בוכשטב, אימו של יגב החטוף בעזה, ענתה לחבר הכנסת מיהדות התורה בוועדה לפניות הציבור: "לא באתי לעשות פוליטיקה, באתי כאמא של יגב". שר האוצר סמוטריץ' למשפחות חטופים: "אתם תצעקו ואז תוציאו סרטונים לבייס שלכם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פינדרוס סמוטריץ'
פינדרוס סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, חיים גולדברג, פלאש 90

חבר הכנסת יצחק פינדרוס אמר היום (שני) בוועדה לפניות הציבור למשפחות חטופים: "יש פה משפחות שכולות. אתם רוצים לעשות פוליטיקה, רוצים להעיף את ביבי - תשלחו אותו לאן שאתם רוצים". אסתר בוכשטב, אמא של יגב שחטוף בעזה ענתה לו: "אתה צריך להתנצל, אני לא באתי לדבר פוליטיקה - באתי כאמא של יגב שחטוף בעזה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

התיעוד מהוועדה

סמוטריץ': "אם סינוואר יבקש 20 מתושבי העוטף, זה מחיר? לא נתאבד קולקטיבית"

קודם לכן, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' איחר לסקירת שר האוצר היום בוועדת הכספים. חברי כנסת מהאופוזיציה טענו שאיחר בגלל שמשפחות חטופים הגיעו כדי לדבר. חברי המשפחות סירבו לדבר כל עוד שר האוצר לא נמצא. 

הציטוטים מתוך הוועדה

גיל דיקמן (בן דוד של החטופה כרמל גת): "אנחנו יכולים לחכות עד ששר האוצר יגיע"

ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) ליו"ר הוועדה משה גפני: "על מה אתה מנהל את הישיבה? אם הוא לא מגיע נתפזר?"

גפני: "הוא יגיע"

בליאק: "הסקירה מבוטלת? תברר איפה הוא"

ח"כ נאור שירי (יש עתיד): "אני מתקשר אליו, הוא לא עונה לי"

רועי כהן נשיא להב, לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל: "הוא כבר 7 חודשים לא עונה למגזר העסקי"

עוזר שר האוצר ציין בתגובה לדברים כי נקבע מראש כי שר האוצר יגיע ב-10:30. לאחר הגעתו לוועדה, אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "אני מוכן להיות שותף לשיח רק שהוא מכובד, גם אם הוא כולל מחלוקות עמוקות וקשות. גם את סוגיית החטופים צריך לנהל בצורה עניינית. אין מישהו שלא רוצה להחזיר את החטופים. את שאלת המחיר אפשר לשים בטיקט תחת 'קמפיין ציני'".

הציטוטים מוועדת הכספים
הציטוטים מוועדת הכספים

 דיקמן לסמוטריץ': "לקרוא לנו קמפיין ציני זה לא לכבד אותנו"

סמוטריץ': "שאלת המחיר היא אחת הדילמות הערכיות, המוסריות וגם הכי מייסרות. יש לכל דבר מחיר, נניח שסינוואר יבקש שנמסור לו 20 תושבי העוטף כדי שהוא יחטוף אותם? זה מחיר?"

עינב צנגאוקר, אימו של החטוף מתן צנגאוקר: "זה זלזול באינטליגנציה של המשפחות"

סמוטריץ': "שחררנו את סינוואר בעסקת שליט וקברנו 1500 יהודים. כשסינוואר דורש מאות רוצחים עם דם על הידיים כדי לשחרר חטופים, חלילה הדבר הזה עלול להביא לרציחתם של עשרות יהודים. כשחמאס דורש את עצירת המלחמה כשהוא שורד בעזה, הוא רוצה להתחמש וחוזר לאיים על מדינת ישראל, והרבה יהודים יכולים להירצח בשבעה באוקטובר הבא, לא נתאבד קולקטיבית וזו הדילמה"

המשפחות צעקו לשר האוצר: "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו, אל תלמד אותנו על עסקת שליט, זה היה במשמרת שלכם"

סמוטריץ הפסיק את דבריו בגלל קריאות ביניים של חברי הוועדה והודיע: "תשאלו מה שתרצו אני פה עד 12 ואני אעביר לכם סקירה בכתב. אני לא אשב פה אנסה לדבר אתם תצעקו ואז תוציאו סרטונים לבייס שלכם. לא באתי להתנצח ולריב"

הפופולריים