בלי ישראל

בכירי ממשל ביידן דנו באפשרות לעסקת חטופים אמריקניים ישירות מול חמאס

בממשל ביידן דנו באפשרות לעסקת חטופים אמריקנים מול חמאס
ביידן שקל שחרור חמישה חטופים בעלי אזרחות אמריקנית. משא ומתן שכזה לא יכלול את ישראל ויעבור דרך המתווכות בקטר, כך לפי גורמים שתודרכו בנושא • בלינקן על הדיווח: "הבטחת שלומם של האמריקנים היא העדיפות מספר אחת שלנו" • הוריו של הרש גולדברג פולין: "נברך כל משא ומתן שיוביל לחזרתם הביתה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עידן אלכסנדר, שגיא דקל חן, הירש גולדברג פולין, עומר נאטורה וקית' סגל
עידן אלכסנדר, שגיא דקל חן, הירש גולדברג פולין, עומר נאטורה וקית' סגל צילום: ללא

בכירי ממשל ביידן דנו באפשרות לפתוח במשא ומתן על עסקת חטופים מול חמאס, במטרה לשחרר חמישה חטופים בעלי אזרחות אמריקנית, אם המשא ומתן הנוכחי בעניין הפסקת האש ייכשל. כך דווח היום (שני) ברשת NBC מפי גורמים אמריקניים רשמיים שתודרכו בנושא – שניים בעבר ושניים בהווה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן התייחס לדיווח ואמר: "כשר החוץ, העדיפות מספר אחת שלי היא להבטיח את שלומם של האמריקנים שנפגעים בכל מקום בעולם, כולל אלה שמוחזקים כחטופים. הדרך הטובה ביותר והיעילה ביותר להחזיר את כולם הביתה, כולל החטופים האמריקנים, היא באמצעות הסכם הפסקת האש שעל הפרק כרגע. בזה אנחנו מתמקדים ואת זה אנחנו נחושים להשיג. נראה אם נקבל תשובה מחמאס".

חמשת בעלי האזרחות האמריקנית שעל פי החשד מוחזקים בעזה הם עידן אלכסנדר, שגיא דקל חן, הירש גולדברג פולין, עומר נאטורה וקית' סגל. פקידים אמריקניים מקווים גם לאתר את שרידיהם של שלושה אזרחים אמריקנים נוספים, שלפי החשד נרצחו ב-7 באוקטובר על ידי חמאס וגופותיהם נלקחו לעזה.

רחל גולדברג פולין וג'ון פולין הגיבו לדיווח ואמרו: "נברך כל משא ומתן שיוביל לחזרתם הביתה של יקירינו שנמצאים בשבי כבר יותר מ-8 חודשים. אנחנו מתפללים שכל משפחת חטופים תתאחד עם אהוביה בכל רגע".

הגורמים הרשמיים שהובאו בדיווח לא ידעו לנקוב בתמורה שארצות הברית עשויה לתת לחמאס, אך אמרו כי לחמאס יכול להיות תמריץ לחתום איתה על הסכם כזה כי פעולה זו עשויה להפעיל לחץ פוליטי פנימי נוסף על ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בבית הלבן סירבו להגיב לדיווח ובכיר אמריקני אמר עליו לכאן חדשות: "שטויות". גורמים ישראלים שמעורים במשא ומתן טענו כי הם לא מכירים מהלך כזה של ארצות הברית. "הממשל הדגיש כי הוא פועל לשחרורם של כל החטופים", הם אמרו.

 

הפופולריים