ההסלמה בצפון

ארה"ב הזהירה את ישראל מפעולה בלבנון "שתצא מכלל שליטה"

ארה"ב הזהירה את ישראל מפעולה בלבנון "שתצא מכלל שליטה"
גורם מדיני אמר לכאן חדשות כי "גוברים הקולות הקוראים להעביר את מרכז הכובד מהדרום לצפון" • קרוב ל-300 אזעקות נשמעו היום בצפון הארץ, 45 אלף דונמים נשרפו בשבועיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שני טילי נ"ט פגעו בבית במטולה - צילום מהצד הלבנוני
צילום: -

ארצות הברית הזהירה את ישראל ממהלך צבאי בלבנון "שייצא מכלל שליטה" - כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. גורם מדיני אמר לכאן חדשות כי "גוברים הקולות הקוראים להעביר את מרכז הכובד מהדרום לצפון". זאת, לאור העובדה כי עד עתה הונחה הדרג הצבאי כי לבנון היא זירה משנית.

 

בצל ההסלמה בצפון, הערב מתכנס קבינט המלחמה המצומצם במתכונתו החדשה הכוללת את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט, השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר וחבר הכנסת אריה דרעי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

45 אלף דונמים נשרפו בצפון

עוד דווח הערב במהדורה כי קרוב ל-300 אזעקות נשמעו היום בצפון הארץ בשל חדירת כטב"מים וירי רקטות. בחיזבאללה טענו מוקדם יותר כי ביצעו את המתקפה הגדולה ביותר מאז פרוץ המלחמה, אך בצה"ל טוענים כי זה לא נכון.

 

חיזבאללה הודיע כי שיגר 150 רקטות לעבר צפון הארץ, בעוד שבצה"ל אומרים כי נורו פחות מ-50. עוד טען ארגון הטרור כי 30 כטב"מים שוגרו היום לעבר בסיסים ומפקדות של צה"ל, ובצבא טוענים - רק חמישה שוגרו. 

לפי נתונים של רשות הטבע והגנים, בשבועיים האחרונים נשרפו בצפון הארץ 45 אלף דונמים. בצה"ל לא פוסלים את האפשרות שבימים הקרובים תימשך הפעילות העצימה של חיזבאללה כנקמה על חיסול בכיר הארגון השבוע.

 

 

הפופולריים