אחרי המחלוקות בקואליציה ודחיית ההצבעה: נתניהו הסיר את חוק "הרבנים" מסדר היום של ועדת החוקה

נתניהו הסיר את חוק "הרבנים" מסדר היום של ועדת החוקה
נתניהו וכץ קיימו התייעצויות, לפיהן הוחלט להסיר את הצעת החוק מהשולחן. זאת לאחר שבקואליציה ניסו להשיג רוב בהצבעה על החוק, בלי חברי הכנסת גוטליב וסעדה שהתנגדו • בעוצמה יהודית טענו ל"דיל פוליטי" בין נתניהו ודרעי לבין עבאס. בש"ס הגיבו: "בן גביר מפיץ שקרים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רוטמן לקראת ההצבעה על חוק הרבנים בוועדת החוקה
רוטמן לקראת ההצבעה על חוק הרבנים בוועדת החוקה צילום: ערוץ הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הלילה (שלישי) להסיר את הצעת חוק "הרבנים" מסדר היום של ועדת החוקה ושל מליאת הכנסת. זאת לאחר שראש הממשלה קיים התייעצויות, לצד יו"ר הקואליציה אופיר כץ שנהג כך גם כן. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

קודם לכן, הוכרז על דחיית ההצבעה על החוק הרבנים, וזאת עקב מחלוקת בקואליציה. הקואליציה החליטה להחליף את חברי הכנסת טלי גוטליב ומשה סעדה מהליכוד בוועדת החוקה - ללא הסכמתם. אם חברי הכנסת יתעקשו, מבחינה משפטית. הקואליציה יכולה לכנס את ועדת הכנסת ולהצביע על החלפתם, גם לצמיתות.

ח"כ גוטליב הגיבה: "אריה דרעי רשום בפניך. אמנם אתה רוצה שאח שלך יקבל איזה מינוי, והבטחת לסמוטריץ' הבטחות. אצלך מטרה מקדשת כל אמצעי. הענישו אותי והוציאו אותי מוועדת החוקה כדי שאתה תעביר את חוק הרבנים. אני רואה אותך ורואה לך. ממליאת הכנסת כבר לא תוכל להוציא אותי. שם לא רק אני אצביע נגד".

גם ממפלגת עוצמה יהודית בראשות בן גביר נמסרה הודעה נגד קידום החוק: "עוצמה יהודית לא תתן יד לדיל פוליטי בין נתניהו ודרעי לחבר ועדת חוקה מנסור עבאס שהסכים להימנע בהצבעה על חוק הרבנים של ש"ס. מקווים שגם בליכוד לא יתנו יד לדיל כזה". ש"ס אכן נמצאת במגעים עם יושב ראש רע"ם מנסור עבאס, חבר ועדת החוקה, שייעדר ככל הנראה מההצבעה מחר, כשם שאמור היה להיעדר היום. לדבריו - הוא טרם החליט סופית.

ממפלגת ש"ס נמסר בתגובה: "איתמר בן גביר כדרכו הנלוזה מפיץ שקרים, במטרה לסחוט את ש"ס לקבל מינוי רבנים שהוא חפץ בהם".

הפופולריים