חשיפת כאן חדשות

ביטול מינוי הפרויקט לצפון: הח"כית לשעבר וזו שמכהנת שהתנגדו

ביטול מינוי הפרויקט לצפון: הח"כיות בעבר ובהווה שהתנגדו
חברת הכנסת מהליכוד קטי שטרית וחברת הכנסת לשעבר אסנת מארק התנגדו נחרצות למינוי סקלי לפרויקטור הצפוני. בנה של שטרית הכחיש שהיה מועמד • תושבי הצפון והמפונים דרשו להיפגש עם נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קטי שטרית בכנסת, מאי 2023
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר סיכול מינויו של אבי כהן סקלי לתפקיד הפרויקטור הצפוני, משה שטרית, בנה של חברת הכנסת קטי שטרית מהליכוד, הכחיש דיווחים לפיהם היה מועמד למחליפו. "אני במילואים בחודשים האחרונים, וזה די מעסיק אותי", אמר. "תושבי הצפון במצוקה אמיתית וליבי איתם. יחד עם זאת שליבי איתם, אותו לב לא היה מאפשר לי לקחת תפקיד כזה גם אם היה מוצע לי. הייתי עונה על כך 'תודה אבל לא תודה'". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד הוסיף משה: "אני משנה לראש עיר בית שמש, מאחוריי 10 שנים בהם כיהנתי כחבר מועצה, סגן וממלא מקום, והציבור שאני מייצג נמצא במצב מאוד לא נוח, שכן הוא לא מרגיש בטוח עם עתידו בעיר. התפקיד שלי הוא לנסות ולדאוג לעתידו. ובלי לעשות בדיקות מקיפות די ברור לי שתפקיד חשוב כזה היה מצריך ממני להתפטר ממועצת העיר או לחלופין מעסיק אותי כל כך שהייתי מזניח את חובותיי".

בצל ההחלטה לבטל את מינוי הפרויקטור לצפון, תושבי הצפון והמפונים דרשו להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "ויתרתי עלינו. מקווים שתתייחס הפעם לבקשה ותסכים לשמוע את הטענות שלנו. נמאס לנו להיות רצועת ביטחון אנושית. נגיד 'לא' להסכים כניעה שיתן שקט לזמן קצר ופגיעה אנושית לטווח ארוך". 

משה דוידוביץ, ראש מועצה אזורית מטה אשר וראש פורום ישובי קו העימות, תקף: "זה היה מינוי ראוי ואני לא מבין כמה עוד אפשר לרדת. אין לנו עוד כוחות. התושבים שלנו במצב נורא והם משחקים במשחקי כיסאות. לא מבין מה קורה כאן. ויתרו עלינו. אם יבוא 'פוליטרוק', לא רק שלא נשתף איתו פעולה, נגרש אותו מפה". 

בנה של שטרית שימש בעבר כסגן ראש עיריית בית שמש ובבחירות האחרונות הוא איבד את תפקידו. כמו כן, מקורות במשרדו של ראש הממשלה אמרו כי התערבות של חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק, המקורבת לשרה נתניהו ושטרית - הביאה לסיכול המינוי.

מארק ושטרית התנגדו נחרצות למינוי, ועל כן מארק שמצפה כבר תקופה ארוכה לתפקיד במשרד, פעלה נגדו. אחת ה"האשמות" שעלו נגד סקלי הינה שתמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש, בניגוד לדיל ב"ליכוד" עם המפלגות החרדיות.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם לראשונה שנתניהו שוקל מחדש את מינויו של כהן סקלי לתפקיד פרויקטור הצפון. לפי גורם במשרד ראש הממשלה, הנושא לא הוחלט סופית. נתניהו כבר בישר לכהן על המינוי, שהתחיל בעבודה. ראשי רשויות שעודכנו על המתרחש בלשכת נתניהו, זעמו על ההתנהלות. הדבר נובע ככל הנראה ברקע לחצים רבים סביב המינוי.

הפופולריים