נתניהו מבהיר: "לא נסיים את המלחמה בלי להחזיר את החטופים, מחויבים להצעה הישראלית"

נתניהו: "לא נסיים את המלחמה בלי להחזיר את החטופים"
גורמים המעורבים במשא ומתן רואים את דברי נתניהו בכנסת כניסיון לתקן את דבריו מאמש בריאיון בערוץ 14, שם אמר ראש הממשלה כי הוא מוכן לעסקה שתשיב "חלק מהחטופים". גורם מדיני: זו הפעם הראשונה שנתניהו תומך בהצעה הישראלית באופן פומבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם במליאת הכנסת, יוני 2024
ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם במליאת הכנסת, יוני 2024 צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שני) כי "לא נסיים את המלחמה בלי החטופים. אנו מחויבים להצעה הישראלית שביידן בירך עליה". גורמים המעורבים במשא ומתן רואים את דברי נתניהו בכנסת כניסיון לתקן את דבריו מאמש בריאיון בערוץ 14, שם אמר כי הוא מוכן לעסקה שתשיב "חלק מהחטופים". 

גורם מדיני אמר כי "התיקון שעשה ראש הממשלה בדבריו מעל בימת הכנסת הוא חשוב ביותר, נותן רוח גבית למתווכות במגעים מול חמאס - ומעביר שוב את הלחץ על סינוואר". לדברי הגורם, זו הפעם הראשונה שנתניהו לעיני המצלמות תומך בפומבי בהצעה הישראלית כפי ששרטט אותה הנשיא ביידן.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

במהלך הדיון נאם גם ראש האופוזיציה יאיר לפיד, שהאשים את נתניהו בפגיעה בהרתעה הישראלית. "אחרי ההסכם הימי עם לבנון, הישג מדיני וכלכלי יוצא דופן, המצאת את השקר העלוב שזה פגע בהרתעה מול חיזבאללה. אם זה ככה, למה לא ביטלת את ההסכם? מה שהרס את ההרתעה בצפון זה דבר אחד בלבד – אתה נתת לחיזבאללה לבנות אוהלים בתוך השטח הריבוני של ישראל. אני רוצה להזכיר לך, במשמרת שלי הם לא ירו לשטח ישראל. הם לא העזו. במשמרת שלך פינית את כל הצפון מרוב פאניקה. טעות של היסטריה. כבר שמונה וחצי חודשים הם כותשים את הצפון", אמר. 

נתניהו השיב: "על מה אתה מדבר? נכנעת לחיזבאללה בהסכם גז. הקמת ממשלה עם תומכי טרור, עם נציגי האחים המוסלמים, אתם הכנסתם פועלים לעזה. אל תספר לנו סיפורים. אתה מחליש את לוחמינו ומפלג את העם בזמן מלחמה. היית ראש הממשלה לזמן קצר וגם בזמן הזה הספקת לבזות את התפקיד". 

בתוך כך, שר הביטחון יואב גלנט הנמצא בביקור בארצות הברית אמר כי "לישראל יש מחויבות עליונה לשחרור כל החטופים ללא יוצא מן הכלל בחזרה למשפחותיהם ובתיהם. נמשיך ונעשה כל מאמץ נדרש על מנת להשיבם".

מטה המשפחות להחזרת החטופים הודיע כי יפרסם הערב את סרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס, לבקשת משפחותיהם. השלושה נחטפו ממיגונית שקיבלה את הכינוי "מיגונית המוות" לאחר שנמלטו מפסטיבל נובה ברעים. השלושה מוחזקים בשבי חמאס 262 ימים.

ממטה משפחות החטופים נמסר: "הסרטון הקשה הוא כתב אישום חמור על ההפקרה שנמשכת כבר 262 ימים. הרש, אליה ואור נחטפו בחיים וכך הם צריכים לחזור, עוד היום. אחרי כמעט 9 חודשי לחימה ונוכח ההצלחות המבצעיות האחרונות, ברור לכולם שהשבתם של כל 120 החטופים אפשרית רק בעסקה. חייבים לאשר וליישם את העסקה שתחזיר את כל החטופים הביתה - החיים לשיקום והחללים והנרצחים לקבורה". 

הפופולריים