262 ימים בשבי

תיעוד: הרש, אור ואליה נחטפים פצועים מ"מיגונית המוות" לעזה

תיעוד: הרש, אור ואליה נחטפים פצועים מ"מיגונית המוות"
הסרטון פורסם הערב לבקשת המשפחות • חלקים מהסרטון פורסמו בעבר - דובר צה"ל התיר לפרסם את חלקו האחרון של הסרטון והוא הדרך לעזה עם המחבלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן שנחטפו מ"מיגונית המוות"
הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן שנחטפו מ"מיגונית המוות" צילום: .

מטה המשפחות להחזרת החטופים פרסם הערב (שני) את סרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס. הסרטון פורסם לבקשת בני משפחותיהם. השלושה נחטפו ממיגונית שקיבלה את הכינוי "מיגונית המוות" לאחר שנמלטו מפסטיבל הנובה ברעים והם מוחזקים מאז בשבי חמאס במשך 262 ימים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

תיעוד הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן נחטפים פצועים לעזה:

הסרטון, שאורכו כ-2 דקות, נערך וטושטש בחלקו לבקשת המשפחות. חלקו הראשון של הסרטון הכולל את שהייתם במיגונית והחלק השני שהוא תפיסתם והעלאתם לטנדר המחבלים פורסמו חלקית בעבר. בסרטון שפורסם הם חוברו לחלק האחרון, שהותר כעת על ידי דובר צה"ל לפרסום, והוא הדרך לעזה עם המחבלים.

סיגי, אמא של אליה כהן, אמרה לטלי מורנו בחדשות הערב בכאן 11 כי "עסקה צריכה להיות. 120 חטופים לא יחזרו בחילוץ, הלוואי שזה היה אפשרי אבל זה לא. נתניהו חייב לגלות מנהיגות. הפחד הכי גדול שלי זה שממשלת ישראל תמשיך בהתנהלות שלה כי כרגע, זה לא עסקה ולא לחימה - הם צריכים להחליט".ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפרסום הסרטון ומסר כי "סרטון החטיפה המזעזע של הרש, אור ואליה קורע את לב כולנו ומדגיש שוב את אכזריות האויב אותו נשבענו לחסל. לא נעצור את המלחמה עד שנשיב את כל 120 יקירינו הביתה". 

הרש גולדברג פולין הגיע למסיבת הנובה עם חברו ענר שפירא שנרצח באותה מיגונית על ידי מחבלי חמאס. ידו של הרש נקטעה במהלך המתקפה על המיגונית. ב-24 לאפריל 2024 פרסם חמאס סרטון של הרש מהשבי - אות החיים הראשון שקיבלה המשפחה מאז שנחטף.

אור לוי הגיע למסיבת הנובה בשעה 06:20 עם אשתו עינב. 9 דקות לאחר מכן התחילה המתקפה ואור ועינב נכנסו גם הם לאותה מיגונית, שם נרצחה עינב וממנה אור נחטף לעזה. אלמוג, בנם של עינב ואור יציין מחר את יום ההולדת ה-3 שלו.

אליה כהן הגיע למסיבת הנובה עם בת זוגו זיו עבוד, אחיינה ובת הזוג של האחיין. כשהחלה המתקפה נמלטו הארבעה למיגונית בה נרצחו אחיינה של זיו וזוגתו. מאותה המיגונית נחטף אליה וזיו זוגתו ניצלה כשנקברה תחת הגופות.

ממטה משפחות החטופים נמסר: "הסרטון הקשה הוא כתב אישום חמור על ההפקרה שנמשכת כבר 262 ימים. הרש, אליה ואור נחטפו בחיים וכך הם צריכים לחזור, עוד היום. אחרי כמעט 9 חודשי לחימה ונוכח ההצלחות המבצעיות האחרונות, ברור לכולם שהשבתם של כל 120 החטופים אפשרית רק בעסקה. חייבים לאשר וליישם את העסקה שתחזיר את כל החטופים הביתה - החיים לשיקום והחללים והנרצחים לקבורה".

הפופולריים