נגמר המשבר?

עוצמה יהודית וש"ס יחזרו להצביע עם הקואליציה

עוצמה יהודית וש"ס יחזרו להצביע עם הקואליציה
במפלגתו של בן גביר פרסמו שבכוונתם לשבש את עבודת הקואליציה עד לכניסת השר לקבינט המצומצם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר ואריה דרעי
איתמר בן גביר ואריה דרעי צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עוצמה יהודית וש"ס הודיעו כי ישובו להצביע עם הקואליציה על החוקים שיעלו היום (רביעי) במליאת הכנסת. יחד עם זאת במפלגתו של שר הביטחון הלאומי איתמר בן גביר, אמרו כי בכוונתם לשבש את עבודת הקואליציה עד לכניסת השר לקבינט המלחמה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

ממפלגת ש"ס נמסר: ניסינו פעמיים להביא תקנות חשובות לייקר את מעמד הרבנים בישראל, המוסרים נפש בתקופה הזו, וכן לשיפור תנאיהם של עובדי המועצות דתיות והבלניות - מהלך חברתי שזכה להסכמה רחבה מאד".

"למרבה התדהמה, השר בן גביר בחר להפיל את החוק ולחולל קרע מיותר בימין בזמן מלחמה בשל שיקולים פוליטיים. ש"ס כדרכה מגלה אחריות ולא תיצור משבר בעת הזו שעלול לפגוע במאמץ המלחמתי ובעסקת החטופים".

מסיעת עוצמה יהודית נמסר: "עומדים על כך שחוק הרבנים 2 יעבור רק במידה והשר לביטחון לאומי יוכנס לפורום ניהול המלחמה, ובמידה וזה לא יקרה - נתנגד להצעה".

"יחד עם זאת, באשר להצבעות האופוזיציה היום, עוצמה יהודית לא תתן לאופוזיציה לנצח ולהעביר חוקים ותצביע נגד החוקים שתעלה האופוזיציה".

יושב ראש הקואליציה אופיר כץ הגיב: "לאחר שיחתי עם ש"ס ועוצמה יהודית, סוכם כי המפלגות יצביעו היום על הצעות החוק הטרומיות, בהתאם למשמעת הקואליציונית". 

לפני יומיים הסירה הקואליציה את חוק הרבנים מסדר היום, מכיוון שלא הצליחה לגייס רוב למהלך. השר בן גביר הודיע שלא יתמוך בחוק כי לא צורף לקבינט המצומצם. חברי הכנסת הערבים הגיעו להצבעה והודיעו שיתנגדו לחוק.

בתגובה לכך הורה יושב ראש סיעת ש"ס, חבר הכנסת ינון אזולאי, הורה לחברי המפלגה לעזוב את המליאה. בעקבות עזיבתם של חברי ש"ס, הקואליציה משכה את כל החקיקה שיועדה לאותו היום.

הפופולריים