מונדיאליטו 2023

סנסציה: ישראל בשמינית גמר המונדיאליטו אחרי 1:2 על יפן

סנסציה: ישראל בשמינית גמר המונדיאליטו אחרי 1:2 על יפן

הכחולים לבנים חגגו בעשרה שחקנים על היפנים, בזכות שערים של נאווי (76') וסניור (92') • המאמן אופיר חיים אחרי הניצחון: "לא מפחדים מאף נבחרת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל עולה לשמינית הגמר, מונדיאליטו 2023
צילום: ללא

שידור חי – הבוקר הזה

>> צפו בתקציר: ישראל מנצחת את יפן 1:2

נבחרת ישראל עשתה היסטוריה הלילה (ראשון) בארגנטינה כשניצחה 1:2 את נבחרת יפן - ועלתה לשמינית גמר המונדיאליטו. אחרי פתיחה מגומגמת, כשהיא בפיגור של שער ובעשרה שחקנים, הצליחה נבחרתו של אופיר חיים להפוך את התוצאה בזכות שערים של רוי נאווי בדקה ה-77' ועומר סניור בדקה ה-92'. היפנים עלו ליתרון ראשונים עם גול בנגיחה של איסה סאקאמוטו בתוספת הזמן של המחצית הראשונה. רן בנימין ספג כרטיס אדום, דקות ספורות אחרי שעלה מהספסל. משחק שמינית הגמר נגד אוזבקיסטן, שהיא גם אלופת אסיה עד גיל 23, ייערך ביום שלישי בעיר מנדוסה.

מאמן הנבחרת אופיר חיים אמר בדמעות אחרי הניצחון: "אני רוצה לומר לכל ישראל - אנחנו אוהבים אתכם ועשינו את זה בשבילכם. ידענו שכולם רוצים שנעשה את זה, שכל המדינה מאחורינו. אין לי מילים, החבר'ה האלה יש להם לב כזה ונשמה. הם שרפו את הדשא. השמיים הם הגבול עבורנו, אנחנו לא מפחדים מאף נבחרת".

יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: ״לפעמים נגמרות המלים אל מול רגעים היסטוריים של לב גדול, כישרון ואמונה שהכל אפשרי עד לרגע האחרון. גאווה עצומה לצוות המקצועי והלוגיסטי, לשחקנים, לכדורגל כחול-לבן ולמדינת ישראל. סגנית אלופת אירופה, נבחרת ישראל שלנו, רשמה הישג אדיר נוסף. בוני, אופיר וחבורת הפלא שלנו רשמו פרק מפואר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי ויהיו חלק מרכזי בעתיד שלו. אושר גדול ושמחה עוד יותר גדולה הלילה״.

המשחק הועבר בשידור ישיר בכאן רשת ב' ובכל שאר הפלטפורמות בכאן. באולפן המונדיאל: יואב בורוביץ' ותום בנאדו. בעמדת השידור באצטדיון מאלווינאס במנדוסה, ארגנטינה - ליאן וילדאו.

ההרכב הפותח של ישראל: צרפתי בשער, בהגנה - ישחקו למקין, ישראלוב, פיינגולד ורביבו, בקישור - קנצפולסקי, עבד, מדמון, בהתקפה -לוגסי, סלמן ותורג'מן.

ניצחון ישראלי יעלה את הנבחרת לשמינית גמר הטורניר, כאשר עליה מהמקום השני בבית משמעותה מפגש עם אוזבקיסטן, אלופת אסיה, בשמינית הגמר במנדוסה. ניצחון של סנגל על קולומביה (שכבר עלתה), במשחק המקביל ביתרון רב שערים, עשוי לגרום לכך שישראל יכולה גם לסיים במקום השלישי גם אם תנצח, ולפגוש את ארגנטינה, המארחת, בסאן חואן. כל תוצאה זולת ניצחון ישראלי - תגרום להדחה של הנבחרת בשלב הבתים.

סקירה של הנבחרת היפנית

הפופולריים