01:23:11
סרטו התיעודי של הבמאי אלון מרום עוקב אחרי ארבעה נערים ונערות, ספורטאים מצטיינים, החיים באקדמיית ווינגייט, והמחיר שהם משלמים בתקווה לגעת בחלום ולהפוך לספורטאים מקצועיים

לשעבד את הנעורים למען מקום על הפודיום האולימפי | 17 שניות, סרטו התיעודי של הבמאי אלון מרום עוקב אחרי ארבעה נערים ונערות, ספורטאים מצטיינים, החיים באקדמיית ווינגייט, והמחיר שהם משלמים בתקווה לגעת בחלום ולהפוך לספורטאים מקצועיים.

שתי נערות ושני נערים, הנחשבים להבטחות ישראליות בתחום הספורט האולימפי, נחשפים בתיעוד יום-יומי של הדרמות הספורטיביות העוברות עליהם, יחד עם המעמסה המנטלית איתה הם מתמודדים.

גיבורי הסרט, הניצבים כל אחד מול צומת דרכים דרמטית בחייו, מתחבטים בשאלות של דימוי עצמי, עיצוב זהות, התפכחות כואבת מחלומות וחוסר רצון להתבגר.

- נועה אבן ורז הרשקו, ג'ודוקאיות בנות 16, הן חברות טובות, שותפות לחדר ומתחרות ספורטיביות.

- הכדורסלן מוחמד אבו ערישה בן ה- 17 מהכפר פוריידיס הוא פנומן אתלטי הנחשב להבטחה בתחומו ומרגיש שהוא נדרש לוותר על הזהות שלו כערבי בכדי להשתלב בפנימייה.

- איליה גלדישב, בן ה-17, אלוף ושיאן ישראל בשחייה לנוער בסגנון חזה, שעלה מרוסיה יחד עם הוריו כשהיה בן שנתיים ונותר לבדו בארץ אחרי שמשפחתו נאלצה לחזור לשם.

זירת ההתרחשות של הסרט, האקדמיה למצוינות בווינגייט – מהווה מעין סיר לחץ אטום של סביבה תובענית ועתירת ציפיות המביאה את גיבורי הסרט אל מעבר לקצה גבול היכולת שלהם, כדי לגלות ולהבין אם קיימים בהם הפוטנציאל הפיזי והחוסן המנטלי הנחוצים כדי להפוך לספורטאים מקצועיים שיתחרו יום אחד עם טובי הספורטאים בעולם.

האקדמיה בווינגייט פועלת כבר למעלה מעשרים שנה והיא בית הגידול של מיטב הספורטאים בישראל. מטרת האקדמיה לאתר ולטפח את עתודת הספורט האולימפי בארץ. בוגריה, בין השאר, הם השחיינים גל נבו ויעקב תומרקין, הטניסאים שחר פאר, יוני ארליך ואנדי רם והג'ודוקא אליס שלזינגר.

במאי: אלון מרום | מפיקה: אירית דולב | צילום: אשר בן יאיר ואלון מרום

סרטים מכאן | רצועת הדוקו השבועית של כאן 11