איציק סעידיאן, נכה צה"ל שהצית עצמו
צילום: באדיבות המשפחה

על רקע מקרה איציק סעידיאן: גנץ הודיע על רפורמה באגף השיקום של משרד הביטחון

את הרפורמה תגבש ועדה ציבורית בראשות נכה צה"ל והפעיל החברתי זיו שילון, שנפצע במבצע צוק איתן • מצבו של סעידיאן ממשיך להיות אנוש
רועי שרון והדס גרינברג
15 באפריל 2021
22:58

בעקבות האירוע שבו הצית עצמו נכה צה"ל איציק סעידיאן, מינה היום (חמישי) שר הביטחון בני גנץ את נכה צה"ל זיו שילון לעמוד בראש ועדה ציבורית, שתגבש בפרק זמן קצוב רפורמה בתפקוד האגף לשיקום נכים במשרד הביטחון. בד בבד עם פעילות הוועדה הציבורית, ימשיך צוות הבדיקה הפנימי במשרד לבדוק את פרשת סעידיאן ויגיש את מסקנותיו בימים הקרובים.

זיו שילון איבד את אחת מזרועותיו בפעילות צה"ל ברצועת עזה לפני כתשע שנים. לאחר שנענה לבקשת גנץ לעמוד בראש הוועדה הציבורית אמר כי הוא חדור תחושת שליחות למען אלפים שלחמו להגנת המדינה וכעת על המדינה להילחם בעבורם.

שר הביטחון גנץ אמר כי "לאורך החודשים האחרונים, עוד טרם המקרה הטרגי של איציק סעידיאן, קיימנו במשרד שורה של פעולות מתוך הבנה כי האגף נדרש לרפורמה מקיפה. השינוי הנדרש לא קשור רק בתוספת תקציב, אלא גם בהבנה לתחושות הפונים לאגף השיקום ומה שעובר עליהם. זיו שילון יסייע לנו להוביל רפורמה שבאה מהלב - וזה מה שדרוש בכדי להביא לשינוי בעת הזו".

מצבו של איציק סעידיאן ממשיך להיות אנוש, והרופאים נאבקים על חייו. את סעידיאן ביקרה היום ורדה פומרנץ, ששכלה את בנה דניאל במבצע "צוק איתן" - מי שהיה גם חברו הקרוב של סעידיאן.