ביידן
צילום: גטי אימג'ס

ביידן נגד הרשתות החברתיות: "הורגות אנשים"

נשיא ארה"ב תקף את פייסבוק על רקע הפצת מידע שקרי אודות החיסונים נגד קורונה • פייסבוק: "יותר משני מיליארד בני אדם נחשפו למידע מוסמך על הנגיף והחיסונים אצלנו, יותר מכל מקום אחר באינטרנט"
יואב זהבי
17 ביולי 2021
12:11
עודכן ב 01:15

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר הלילה (שבת) כי רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק "הורגות אנשים" בכך שהן מאפשרות הפצת מידע שקרי אודות החיסונים נגד קורונה. "המגפה היחידה שיש לנו היא בקרב לא מחוסנים", כך אמר הנשיא האמריקני לכתבים בבית הלבן לאחר שנשאל על המסר שמעבירות רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק, יוטיוב וטוויטר בזמן המגפה.

פייסבוק הציגה נהלים שמטרתם למנוע הפצת מידע שקרי אודות הנגיף והחיסונים, וטוענת כי מספקת לאנשים מידע אמין אודות הנושאים הללו. "לא יסיחו את דעתנו באמצעות האשמות שאינן נתמכות בעובדות. העובדה היא שיותר משני מיליארד בני אדם נחשפו למידע מוסמך אודות נגיף הקורונה והחיסונים בפייסבוק, יותר מכל מקום אחר באינטרנט", כך אמר דובר פייסבוק קווין מקאליסטר.

גיא רוזן, סגן נשיא בפייסבוק, אמר בתגובה לביידן: "הנתונים מראים ש-85% ממשתמשי פייסבוק בארה"ב חוסנו או רוצים להתחסן נגד קורונה. מטרת הנשיא הייתה ש-70% מהאמריקנים יחוסנו עד 4 ביולי. פייסבוק היא לא הסיבה שהמטרה הזו הוחמצה".

פייסבוק הסירה קבוצת מתנגדי חיסונים

בפברואר פורסם לראשונה בכאן חדשות כי פייסבוק הסירה קבוצה גדולה של מתנגדי חיסונים בשם "נפגעי חיסון קורונה", שבה היו חברים כעשרת אלפים משתתפים. חברי הקבוצה שיתפו בסיפורים, נטולי מקור מבוסס, על אנשים שלכאורה מתו אחרי שהתחסנו נגד קורונה.