דגלי סודאן

דיווחים: משלחת ביטחונית וצבאית מסודאן ביקרה בחשאי בישראל

דווח כי המשלחת ביקרה בישראל במשך יומיים וקיימה שיחות בנוגע לקשרים בין שתי המדינות. במשלחת השתתפו מפקד כוחות ההתערבות המהירה ומנהל מערך תעשיות ההגנה
רועי קייס וגל אהרונוביץ'
08 באוקטובר 2021
16:57

כלי תקשורת ערביים דיווחו היום (שישי) כי משלחת ביטחונית וצבאית מסודאן ביקרה בחשאי בישראל. במשלחת חברים שני גנרלים בכירים: עבד א-רחים חמדאן דקלו, מפקד כוחות ההתערבות המהירה, ומירגני אדריס סלימאן, מנהל מערך תעשיות ההגנה. ערוץ אל-ערביה דיווח כי המשלחת ביקרה בישראל במשך יומיים וקיימה שיחות בנוגע לקשרים בין שתי המדינות.

"אירוע של פעם בדור": סודות השלום נחשפים

לפני כשבועיים וחצי פורסם בסוכנות הידיעות רויטרס כי השלטונות בסודאן הלאימו לפחות 12 חברות הקשורות לחמאס כחלק מההחלטה לסלק את ארגון הטרור בעקבות הדחתו של הרודן, עומאר אל-בשיר, לפני שנתיים. הנכסים של חמאס כללו נדל"ן, תחנת טלוויזיה, מניות בחברות, מלון במרכז ח'רטום, משרד להחלפת כספים ומיליוני אקרים של שטח חקלאי.

גורם במועצה הריבונות השולטת בסודאן אמר בתגובה לכאן חדשות כי מדובר בכל הנכסים של חמאס בשטח סודאן וכי בכוונת השלטונות לעקל כל נכס עתידי שיימצא כמשויך לארגון הטרור העזתי. בתשובה לשאלה אם המהלך נעשה בעקבות בקשה אמריקנית או ישראלית, ענה הגורם כי "מדובר בעמדה אותנטית של המהפכה בסודאן לחסל את הירושה של האחים המוסלמים". יש לציין כי בשנתיים האחרונות כבר פורסמו דיווחים על נכסים כאלו ואחרים של חמאס שעוקלו בשטח סודאן.

יומיים קודם לכן, ניסו קיצונים לבצע הפיכה בסודאן והשתלטו על כוח שריון של הצבא במזרח המדינה. הניסיון כשל וערוץ אל ערביה דיווח כי מוביליו נעצרו ונמצאים תחת חקירה. דיווח אחר מנה כ-40 קצינים עצורים. דובר מועצת ההנהגה בסודאן כתב בחשבון הפייסבוק שלו לאחר מכן כי "העניינים תחת שליטה". מקור בממשלת סודאן אמר לערוץ אל-ג'זירה כי המידע אודות ניסיון ההפיכה הגיע לממשלה אמש והדבר עזר להכשיל אותו במהירות.

לפני כשנתיים הודח בהפיכה צבאית הנשיא עומאר אל באשיר, ששלט במדינה כ-30 שנה. לאחר ההפיכה שולטת במדינה ממשלה המכונה "מועצת ההנהגה". ממשלה זו היא שחתמה על הסכם הנורמליזציה עם ישראל, כחלק ממאמצה לקבל הכרה ותמיכה מארצות הברית.

 

תגיות:
סודאן