אליעזר ברלנד
צילום: פלאש 90

ברלנד לאחיו של ניסים שטרית: "אתה יכול לומר עליו קדיש"

ראש קהילת "שובו בנים" הופגש עם אחיו של הנעדר מלפני 35 שנה בזמן חקירתו. היום האריך בית המשפט את מעצרו: "קשר את עצמו לחשדות"
ורד פלמן
02 בנובמבר 2021
20:36

פרשת הרצח וההיעלמות: במהלך חקירתו של אליעזר ברלנד אתמול (שני) התקיימה פגישה בין מאיר שטרית, אחיו של הנער הנעדר ניסים שטרית, לבין ברלנד. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. בפגישה אמר ברלנד לשטרית: "אתה יכול לשבת שבעה ולומר קדיש. מצטער שלא אמרתי לך את זה לפני 35 שנה".

עוד דווח כי ברלנד הופגש גם עם אחד מחסידיו הקרובים, החשוד ברצח עצמו של ניסים שטרית, כדי שיורה לו לשתף פעולה עם החוקרים ולהובילם למקום שבו הוסתרה הגופה.

מעצרו של ברלנד, הנושא עונש מאסר על עבירות מרמה והלבנת הון, הוארך היום בתשעה ימים בבית משפט השלום בירושלים. השופט ציין כי ברלנד, ראש קהילת "שובו בנים", קשר עצמו לחשדות המייחסים לו מעורבות במעשי הרצח של ניסים שטרית ושל אברהם אדרי לפני יותר משלושה עשורים.

נציג המשטרה אמר בדיון כי נאספו נגד ברלנד ראיות בגין אחריות ומוערבות במקרי הרצח. עוד אמר הנציג כי "בימים האחרונים חלו התפתחויות משמעותיות בחקירה". בזמן הדיון התקיימה מחאה מחוץ לבית המשפט של חסידיו.

מאיר שטרית, אחיו של הנעדר ניסים שטרית, אמר כי כבר לפני 35 שנים דיווח למשטרה על חשדותיו בדבר מעורבותו של ברלנד בפרשה. בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב, סיפר האח אתמול כי אנשים מסביבתו הקרובה ביותר של ברלנד סיפרו לו כבר לפני שלושה עשורים כיצד הוא קובע גורלות של אנשים. 

כך פענחתי רצח מלפני 30 שנה | עוד יום

לפני כשבוע וחצי נחשף בכאן חדשות כי אחד החשודים המרכזיים בפרשה, שהוקלט לפני כשנתיים, קשר כמה מהחשודים האחרים למעשה, וסיפר על הקשר של ברלנד. "זה נעשה מתוך שיעבוד של כת. זה לא אנשים עבריינים, זה לא אנשים עם עבר פלילי... זה התחיל ממנו (מברלנד) והמשיך ממנו ונגמר בו", הוא טען בהקלטה.