משה חוגג

בעלי בית"ר ירושלים משה חוגג הוא איש העסקים שנעצר בחשד להונאת קריפטו ועבירות מין

מעצרו של חוגג הוארך בשבוע. חשוד נוסף בפרשה נעצר הערב בנתב"ג. חוגג נעצר הבוקר ביחד עם שבעה אנשים נוספים בחשד להונאה במאות מיליונים בתחום המטבעות הוירטואליים. מטעמו של חוגג נמסר: "מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו"
דניאל אלעזר ונוב ראובני
18 בנובמבר 2021
14:41
עודכן ב 18:32

בעלי בית"ר ירושלים בכדורגל, משה חוגג, הוא איש העסקים הבכיר מעולם הכדורגל שנעצר הבוקר (חמישי) בחשד להונאת קריפטו ובעבירות מין. בית משפט השלום בראשון לציון התיר הערב לפרסום את שמו של חוגג והאריך בשבוע את מעצרו. מעצרו של עדי שלג הוארך עד ליום שלישי. בנוסף אליהם הוארך מעצרם של שלושה חשודים נוספים הוארך בשישה ימים ושל ארבעה חשודים אחרים בחמישה ימים. 

 

חוגג נעצר הבוקר על ידי היחידה הארצית להונאה בלהב 433 ביחד עם שבעה חשודים נוספים, בהם אנשי עסקים, בחשד לביצוע עבירות הונאה בתחום המטבעות הקריפטוגרפים בהיקפים של מאות מיליוני שקלים. החקירה בתיק נערכה חודשים ארוכים, והבוקר עם מעבר לחקירה גלויה, פשטו עשרות שוטרים על בתיהם ובתי העסק של העצורים. בין העצורים נמצא גם איש עסקים מוכר מעולם הכדורגל, שחשוד כי גם ביצע לכאורה עבירות מין ומוסר. 

על פי החשד, במהלך תקופה ממושכת, החשודים פעלו בצוותא באופן שיטתי, תוך ביצוע הונאה של משקיעים במספר מיזמים בתחום המטבעות הקריפטוגרפים. החשודים גרפו לכיסם עשרות מיליוני שקלים, תוך הצגת מצג שווא למשקיעים פוטנציאלים להשקיע במיזמים רווחיים לכאורה. סעיפי החשדות שעלו עד כה: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועוד. 

עורכי הדין משה מזור ועמית חדד, המייצגים את משה חוגג, מסרו בתגובה: "מדובר בנושאים שהתפרסמו בעבר מטעם גורמים בעלי אינטרס ואשר כעת המשטרה בודקת אותם. חוגג מכחיש בכל תוקף את החשדות נגדו ומשתף פעולה באופן מלא עם חוקריו. אנו בטוחים שבסיום החקירה יתברר שאין שחר לטענות כלפיו".

במועדון בית"ר ירושלים אמרו אחרי פרסום שמו של חוגג: "ככל שידוע לנו אין כל קשר בין החשדות לכאורה לבין פעילות המועדון. נשתף פעולה באופן מלא עם כל גורם חקירתי ונציג כל מסמך שיידרש בשקיפות מלאה. למען הסר ספק, פעילות המועדון נמשכת כסדרה ובהמשך היום יתקיימו אימונים סדירים של כלל קבוצות המועדון".

לפני כשנתיים פורסם בכאן חשדות תחקיר ובו הובאו כמה מהתביעות המשפטיות שהוגשו נגד חוגג מצד שותפים ומשקיעים בעסקיו. חוגג טען אז כי מנסים להפעיל עליו לחצים בגלל הפרופיל התקשורתי הגבוה שלו. 

את עיקר הונו צבר משה חוגג בשנים האחרונות בעיקר כי היה מהראשונים לזהות את הביטקוין וכבר ב-2013 החל לרכוש מטבעות דיגיטליים. אחרי שש שנים כבר החזיק בקרקעות ונכסים בשווי עשרות מיליוני שקלים וכמובן בקבוצת כדורגל. אולם אז הגיעו שורת תביעות של משקיעים בעסקיו שאמרו כי בחרו לשים את כספם בחברותיו על סמך מידע שהתברר בדיעבד כלא נכון.

מקרה אחד נגע לאתר מובלי שהקים ב-2010, אפליקציה לשיתוף תמונות וסרטונים בתקופה שבה החל התחום לצבור תאוצה. הוא התהדר במשקיעים מעולם העסקים, הספורט והתרבות וכך הצליח למשוך משקיעים נוספים. אבל שבע שנים לאחר מכן חברת מובלי נסגרה והמשקיעים נותרו מופסדים. אחדים מהם תבעו את חוגג. כמה מהתובעים טענו בפני כאן חדשות: "אנחנו מרגישים שלא היה לזה היתכנות מלכתחילה להצליח בגלל שהנתונים שקיבלנו היו שגויים ולא נכונים".

במקרה אחר, כשהבאז סביב הביטקוין היה בשיאו, השיק חוגג את סטוקס, פלטפורמה שתסייע למשקיעים מתחילים לחזות השקעות מבטיחות במטבעות הקרטוגרפיים. כשהחברה יצאה לסבב גיוס היא הכניסה בתוך יממה כ-30 מיליון דולר. למשקיעים הובטח שהכסף ישמש לפיתוח ושיווק  הפלטפורמה, אך היא לא הצליחה להתרומם. משקיע סיני שתבע את חוגג שלח חוקר פרטי שנפגש עם אדם שהציג עצמו כסמנכ"ל הכספים של החברה וצילם אותו במצלמה נסתרת. בשיחה המצולמת שפורסמה בכאן חדשות תוארה התנהלות מטרידה לפיה כל הסכום שגוייס הושקע במטרות אחרות. התביעה הסתיימה בפשרה מחוץ לבית המשפט והוחלט שפרטיה יישארו חסויים.

במקרה נוסף הגישו 17 אנשי עסקים שהיו שותפים של חוגג בקרן איי-די-סי שבשליטתו תביעה נגד חוגג, בטענה שהוא גונב את נכסי החברה בסכומי עתק של עשרות מיליוני דולרים. גם במקרה הזה הצדדים הגיעו להסכמות מחוץ לכותלי בית המשפט.

תגיות:
משה חוגג