תיעוד מהתקרית

שוטרים אוקראינים פתחו בירי אזהרה לעבר כתב כאן חדשות

שליח כאן חדשות לאוקראינה, דב גיל-הר, שיחזר: "ראיתי שני שוטרים רצים ופתאום הבנתי – הם רצים אלי, אז הרמתי ידיים". לאחר שהראה להם את תעודת העיתונאי שלו, הוא שוחרר והונחה להיכנס למלון סמוך
דב גיל-הר, שליח כאן חדשות לאוקראינה
27 בפברואר 2022
19:09

שוטרים אוקראינים פתחו בירי אזהרה הערב (שני) לעבר כתב כאן חדשות דב גיל-הר, שדיווח ליד המלון – והרים ידיים. השוטרים לא זיהו שמדובר בעיתונאי ישראלי וירו באוויר. גיל-הר הוציא בזהירות את הטלפון הנייד שלו והציג את תעודת העיתונאי שלו תוך שהוא קורא: "אל תירו, טלוויזיה ישראלית". השוטרים הורו לו להיכנס למלון והתקרית הסתיימה.

"העצבים פה מאוד מתוחים", סיפר גיל-הר. "כל מי שנמצא בחוץ נחשד כסוכן רוסי. אנחנו משדרים ביומיים האחרונים בכניסה למלון. אחרי שסיימתי את השידור הייתי לבד והתחלתי לפרק את הציוד, אז עצר רכב מאוד קרוב אלי, יצאו ממנו שני לובשי מדים, מאוד לחוצים. ראיתי שהם רצים ופתאום הבנתי - הם רצים אלי, אז הרמתי ידיים".

תיעוד נוסף מהתקרית 

הוא המשיך: "יצאו להגנתי גיל ואדי, שני קולגות מהמלון, כדי להגיד שאני עיתונאי. הם הלחיצו את לובשי המדים שירו באוויר. אחד מהם נשאר לשמור עלינו והשני רץ לדבר עם המפקד. הוא ביקש תעודת עיתונאי, מאוד לאט ובהסכמה הורדתי יד, הוצאתי את הטלפון כדי להראות את התעודה המצולמת. הוא התנצל ונפרדנו לשלום".

גיל-הר טוען שהמקרה רק מבהיר עוד יותר את המציאות המתוחה שהאוקראינים נמצאים בה. "הם הצליחו לחסום את הרוסים והם מפחדים שהרוסים נמצאים בעיר במסווה. כך נגרמה התקרית שנגמרה בשלום".