-

הפלסטינים טוענים: יהודי דקר למוות פלסטיני בעימות ליד אריאל

במשטרה התקבל דיווח על חיכוך בין פלסטינים לישראלים ליד אריאל. זהותו של הדוקר טרם התבררה והמשטרה פתחה בחקירה. דודו של הפלסטיני שנהרג: הגענו למקום כי שמענו שמתנחלים בונים מאחז
כרמל דנגור, נורית יוחנן וגל אהרונוביץ'
21 ביוני 2022
20:20

משרד הבריאות הפלסטיני טען הערב (שלישי) כי פלסטיני, עלי חסן חרב בן 27, נהרג מדקירה בידי יהודי באזור הכפר אסכאכא הסמוך לסלפית. במשטרה התקבל דיווח על חיכוך בין פלסטינים לישראלים ליד אריאל, זהותו של הדוקר איננה ברורה והמשטרה פתחה בחקירה.

נעים חרב, דודו של הפלסטיני שנהרג, אמר לכאן חדשות כי הוא וקרוב משפחתו הגיעו למקום לאחר ששמעו שיש שם מתנחלים שמתכוונים לבנות מאחז. לטענתו, המתנחלים ברחו כשראו את הפלסטינים, אך לאחר מכן שבו למקום בליווי כוחות צבא וכוחות ביטחון של אחד היישובים. חרב טען שהצבא ירה באוויר ואחד המתנחלים דקר את ההרוג, ללא שהיו ביניהם חילופי דברים.

כלי תקשורת פלסטיניים פרסמו תיעוד של העימותים בין הפלסטינים והיהודים, רגעים לפני שנדקר חרב. הפלסטינים תועדו מסלקים את היהודים מהמקום וקוראים לעברם: "מה אתם עושים כאן? זו האדמה שלנו, לכו מכאן ואל תעזו לחזור לכאן יותר". כמו כן, במהלך העימותים נשמעו הפלסטינים מקללים את היהודים ואחד מהם אומר בעברית: "לך מפה, בן זונה גדול".

תגיות:
פלסטינים