-

ישראל מחתה בפני רוסיה על השימוש בכטב"מים

בישראל מעריכים: איראן קרובה למסור גם טילים בליסטיים לרוסיה. ראש המל"ל חולתא הזהיר מהמהלך: אם איראן לא תיעצר - היא גם תציב טילים מדויקים באוקראינה
גילי כהן
20 בנובמבר 2022
20:21

ישראל הביעה מחאה בפני רוסיה בעקבות השימוש בכטב"מים שרכשה מאיראן בזמן הלחימה באדמת אוקראינה, כך דווח היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. שיחת המחאה נערכה בימים האחרונים בשיחה בין השגריר הישראלי לסגן שר החוץ הרוסי בוגדנוב, כך לפי מקור המעורה בפרטי השיחה.


בישראל מעריכים כי איראן קרובה למסור גם טילים בליסטיים לרוסיה, מלבד המל"טים מסוג שאהד-136 שנמכרו. בעקבות כך, הזהיר ראש המל"ל אייל חולתא מן המהלך ואמר כי אם מאמציה של איראן לא ייבלמו, היא גם עלולה להציב טילים מדויקים באוקראינה. 

שר החוץ האיראני הודה לפני שבועיים כי איראן העבירה מל"טים לרוסיה כמה חודשים לפני שפלשה לאוקראינה. השר טען כי מדינתו העבירה לרוסיה "מספר מוגבל של מל"טים" ושלא סיפקה לה טילים. לדברי השר, בטהראן קבעו שיחות עם נציגים אוקראינים וביקשו שיציגו להם ראיות לשימוש רוסי בטילים תוצרת מדינתם, אבל לטענתו הם לא הגיעו לשיחות. במשרד החוץ האוקראיני הגיבו על ההודאה האיראנית ואמרו כי "ההשלכות לטהראן יהיו גדולות וחמורות".