נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: אמיל סלמאן, פלאש 90

בנט לנתניהו: קדמו את "חוק אריאל" עד יום ראשון - או שוועדת השרים תשותק

בבית היהודי טוענים כי ראש הממשלה מתעלם מדרישתם להסיר את החסם על החוק, והודיעו כי שום יוזמה לא תאושר בוועדת השרים לחקיקה עד שיעבור
זאב קם
10 בינואר 2018
18:03

שר החינוך נפתלי בנט העביר היום (רביעי) מסר לראש הממשלה בנימין נתניהו, ולפיו כל עוד לא יקודם "חוק אוניברסיטת אריאל" – לא יאושר שום חוק בוועדת השרים לחקיקה בראשות שרת המשפטים איילת שקד. זו הפעם השנייה השבוע שבבית היהודי מציבים אולטימטום לליכוד בנושא זה.

לדברי אנשי יו"ר הבית היהודי, זה חודש שבנט מתריע ומפציר בשקט ומאחורי הקלעים, אולם החוק לא מקודם. במפלגה קראו לנתניהו להסיר את החסם על החוק עד יום ראשון הקרוב, מועד ההתכנסות של הוועדה.

ביום ראשון האחרון פורסם לראשונה בכאן חדשות על האיום של בנט להשבית את ועדת השרים עד לקידום חוק אוניברסיטת אריאל, הקרוי "חוק מל"ג יו"ש, ומורה על ביטול המועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון והכפפת אוניברסיטת אריאל, שמעבר לקו הירוק, למועצה להשכלה גבוהה של ירושלים.

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש (הליכוד), מעכב את החוק בשל עימות עם ח"כ מועלם סביב חוק חזקת הגיל הרך. בשל כך, הודיע בנט לנתניהו כבר ביום רביעי שעבר שאם המשבר סביב חוק אוניברסיטת אריאל לא ייפתר – הבית היהודי תעצור את כל הליך החקיקה באמצעות השבתת ועדת השרים. בבית היהודי פנו לראש הממשלה כדי להתערב במשבר, אך עד כה לא נמצא לו פתרון והחוק אינו מקודם. 

בשבוע שעבר התראיין בנט לכאן רשת ב' וטען כי בתקופה האחרונה קיים "רפיון מסוים בקואליציה". בנט אמר בתכנית "בחצי היום" כי "צריך ליישר את כולם ולהגיד – אם רוצים ממשלה, נא להדק את המשמעת הקואליציונית. אם לא רוצים, אפשר ללכת לבחירות".

"המצב הנוכחי הוא לא בריא. אני מבחינתי לא רוצה ללכת לבחירות, כי אני חושב שזו תהיה שגיאה למדינת ישראל", המשיך השר. "ברמה האישית אין לנו בעיה לעשות את זה, בכל סקרי העומק אנחנו במגמה מאוד חיובית וכמעט מכפילים את כוחנו. אבל הכיוון של מדינת ישראל הוא טוב, ולא נעצור את כל זה כדי לבזבז מיליארדים על בחירות".