איש העסקים והמיליארדר וורן באפט
צילום: אי-פי

מושיט עזרה: איש העסקים וורן באפט רכש 1.8% ממניות טבע

שווי המניות שרכש המיליארדר האמריקני עומד על 360 מיליון דולר. באפט נחשב למשקיע שרוכש מניות של חברות שהוא מאמין ביכולתן לצמוח לטווח ארוך, ולא משקיע לטווח הקצר
שאול אמסטרדמסקי
15 בפברואר 2018
09:04

איש העסקים והמיליארדר האמריקני, וורן באפט, רכש בחודשים האחרונים 1.8% ממניות חברת התרופות טבע בשווי של כ-360 מיליון דולר. כך חשפה הבוקר (חמישי) חברת האחזקות שבבעלותו ברקשייר האתווי.

באפט נחשב למשקיע שרוכש מניות של חברות שהוא מאמין ביכולתן לצמוח לטווח ארוך, ולא משקיע לטווח הקצר. בתגובה לפרסום עשויה מניית החברה לעלות. מניית טבע צללה ב-40% בשנת 2017, ורחוקה יותר מ-70% מהשווי שלה באמצע שנת 2015.

באוגוסט פורסם, על סמך הדוחות הכספיים של החברה, כי היא רשמה הפסד רבעוני נקי של 6 מיליארד דולרים. ברבעון מקביל בשנה שלפני רשמה חברת התרופות רווחים בסך 188 מיליון דולרים. הפערים העצומים הללו נבעו בעיקר כתוצאה מהרכישה של טבע את החברה הגנרית "אלרגן", בסכום של יותר מ-40 מיליארד דולר – עסקה שהוכתרה בזמנו כגדולה בהיסטוריה של המשק הישראלי.

בדצמבר הודיעה הנהלת טבע על פיטורים של כ-14 אלף עובדים ברחבי העולם, וכ-1,700 עובדים בישראל. בסך הכל, מדובר בפיטורי כרבע מכוח האדם של החברה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרים בממשלה ניסו לצמצם את פיטורי העובדים, אך המנכ"ל קאר שולץ אמר כי תכנית הפיטורים תיושם במלואה.

תגיות:
טבע