יו"ר הקואליציה, דוד אמסלם, לצד ראש הממשלה נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אמסלם: "לא הייתי רוצה שבתי תתחתן עם עד מדינה, זה דבר נחות"

יו"ר הקואליציה התייחס לחתימת ההסכם של מנכ"ל משרד התקשורת בתיק בזק: "עד מדינה הוא לא מוסרי, מלשין ועבריין". על לפיד: "הראשון שצריך להיחקר באזהרה"
מערכת כאן חדשות
21 בפברואר 2018
09:13
עודכן ב 09:32

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם (הליכוד) התייחס הבוקר (רביעי) להסכם עד המדינה שעליו חתם הלילה מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, בתיק 4000, ואמר כי עד מדינה זה דבר לא מוסרי חברתית וכי לא היה רוצה שבתו תתחתן עם עד מדינה.

בראיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' אמר אמסלם כי "עד מדינה זה דבר נחות. מדובר באדם עבריין שהרבה פעמים עושים איתו עסקה כדי להעיד נגד אישיות יותר בכירה, שלרוב היא גם עשתה לכאורה עבירה יותר קלה". לדבריו, "הפנטזיה שלי היא שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה, זה ברור. אני רואה את זה כדבר לא מוסרי ברמה החברתית. צריך להשתמש בעד מדינה בדברים מאוד מאוד קשים".

יו"ר הקואליציה אמר כי "יש לעד מדינה שתי מעלות: אחת - שהוא עבריין, שתיים - שהוא מלשין על חברים שלו". הוא התייחס לפרשת גרסטל: "נשמע סביר שראש הממשלה יבוא, ישלח מישהו, יגיד לו ללכת למי שהייתה נשיאת המחוזי ולהציע הצעה כזאת? וכל זה על מה? אני בשוק מכל מה שקורה".

אמסלם אמר כי "אזרחי מדינת ישראל חשים לא נוח מכל מה שקורה פה. על סיגרים לא חוקרים ראש ממשלה בשום מקום. הייתה למשטרה קונספציה בראש".

באשר לתיק 1000 אמר יו"ר הקואליציה כי "הבן אדם שהיה צריך להיחקר בחקירה מרכזית באזהרה, זה יאיר לפיד. הוא נפגש עם מילצ'ן, חבר של מילצ'ן. הוא גם עשה פגישות עם אנשי משרד האוצר".


לפנות בוקר חתם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה על הסכם עד מדינה עם הפרקליטות. במסגרת ההסכם צפוי פילבר, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, העצור כחשוד במסגרת תיק בזק, למסור פרטים נגד ראש הממשלה בתיק. בתמורה לא יישא פילבר עונש מאסר בפועל ואף לא עבודות שירות וייתכן שגם לא ישלם קנס.

עדותו של פילבר צפויה לחזק את הראיות נגד כלל המעורבים בחקירה, בעיקר אנשי אלוביץ' ואנשי ראש הממשלה. הוא יחל למסור את עדותו לחוקרי המשטרה כבר הבוקר. פילבר הושעה מתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת לפני כארבעה חודשים. הוא יעיד בעיקר על הקשרים שקיים ראש הממשלה עם אנשי עסקים בתקופה ששימש שר התקשורת.