השחקן משה איבגי
צילום: פלאש 90

משה איבגי בתגובה ראשונה על כתב האישום נגדו: "גועל נפש, מזעזע, עינוי דין"

השחקן, שהואשם היום בעבירות של מעשים מגונים והטרדה בארבע נשים, תקף את הפרקליטות. "זה לא שכאילו הם עשו איזו עבודה או אספו איזה חומר - להיפך", אמר איבגי. המתלוננת המרכזית: "סיטואציה קשה, אבל אני נרגשת מהחלטת הפרקליטות"
שלי טפיירו
03 במאי 2018
20:39

השחקן משה איבגי הגיב הערב (חמישי) בפעם הראשונה לכתב האישום שהוגש נגדו הבוקר, ואמר כי מדובר ב"גועל נפש" וב"עינוי דין". דבריו פורסמו היום בחדשות הערב בכאן 11.

"גועל נפש, עינוי דין של שנתיים ושלושה חודשים", אמר איבגי על האישום נגדו. "זה לא שכאילו הם עשו איזו עבודה או אספו איזה חומר, להיפך. פשוט תקעו את זה ככה ובסוף החליטו להגיש כתב אישום", הוסיף. השחקן אמר עוד כי "זה פשוט מזעזע. אני לא יכול לא לחשוב שהכול זה פוליטי, אני לא יכול לא לחשוב על זה. לא יכול להתנתק מזה".

לאחרונה נערכה במשטרה השלמת חקירות, לאחר השימוע שנערך לשחקן, ולטענת איבגי העדויות שנוספו היו אמורות לעבוד לטובתו: "אבל כל השלמות החקירה היו לטובתי. רצו להשיג עדויות שמחזקות את הטענות שלהם וכל העדויות היו הפוכות. יותר מזה - גם חלק סתרו את הדברים שהיו בחקירה. ובכל זאת הם החליטו להגיש כתב אישום. פשוט מטורף. מדהים. אולי הם פוחדים, פשוט כל האווירה".


מקורביה של המתלוננת המרכזית אמרו כי היא סיפרה להם על מצבה: "קשה לי להשתמש במילה מאושרת, אבל אני נרגשת לשם ההחלטה הזו. הסיטואציה הזו קשה. ההחלטה להגיש כתב אישום - נכונה ומוצדקת". על האפשרות שתעמוד בחקירה נגדית, סיפרה: "אני מצפה לכך כדי לסגור מעגל ולהשאיר את הסיפור מאחוריי".

הבוקר הגישה פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) לבית משפט השלום בחיפה, כתב אישום נגד איבגי, בגין מעשים מגונים והטרדה מינית. השחקן מואשם שביצע מעשים מגונים בשלוש נשים שעבדו אתו, והטריד מינית שתיים מהן, וכן שהטריד מינית אישה עימה לא הייתה לו היכרות מוקדמת. 


הפרקליטות הודיעה על הגשת כתב האישום לעורכי דינו של איבגי ולמתלוננות. כמו כן, הוגשה בקשה לקיום הדיונים בדלתיים סגורות, וכן בקשה לאסור פרסום כל פרט שייכול לזהות את המתלוננות.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של איבגי מסר בתגובה להחלטה: "אנו מצרים על החלטת הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד משה איבגי וסבורים כי חומר הראיות מצביע על כך שאיבגי לא עבר כל עבירה. לא ייתכן שלפרקליטות ייקח 26 חודשים כדי להחליט על הגשת כתב אישום שבזמן הזה נגרם עינוי דין אמיתי למשה איבגי".