צילום: אי-פי

נסראללה על הבחירות בלבנון: "ניצחון גדול למחנה ההתנגדות"

מזכ"ל חיזבאללה אמר בנאום שנשא כי תוצאות הבחירות במדינת הארזים מהווה "ערובה להגנת משוואת הזהב: התנגדות, צבא, ועם". הוא רמז כי ארגונו יתמקד כעת בישראל: "למרות הבחירות - עקבנו אחרי מה שאומרים ומאיימים הישראלים לגבי לבנון, סוריה ואיראן"
גל ברגר ורועי קייס
07 במאי 2018
18:57

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, אמר הערב (שני) כי "הבחירות בלבנון הן ניצחון גדול לאנשי ההתנגדות". בנאום שנשא לרגל תוצאות הבחירות לפרלמנט במדינת הארזים, לפיהן הגדיל מחנה חיזבאללה את כוחו, הוסיף נסראללה כי "ההרכב החדש של הפרלמנט מהווה ערובה וכוח חזק להגנת האפשרות האסטרטגית ומשוואת הזהב: התנגדות-צבא-עם".

עוד אמר מזכ"ל חיזבאללה כי "עצם קיום הבחירות הוא הישג לאומי גדול מאוד". הוא קרא שלא למשוך זמן עד להקמת הממשלה משום ש"אין לדעת מה יקרה. אנו רואים מה קורה באזור". הוא הסביר: "נכון, היינו עסוקים בבחירות, אך חלק מאיתנו - כולל אני - עקבנו אחרי מה שאומרים הישראלים ומה שהם מאיימים ומבטיחים לגבי לבנון וסוריה. אחרי הבעיה בין ישראל לאיראן ואחרי מה שקורה בפלסטין, אנו לא יודעים לאן הולך האזור".

מוקדם יותר אמר ראש ממשלת לבנון, סעד אל-חרירי, שעומד בראש זרם אל-מוסתקבל, כי סיעתו זכתה ב-21 מושבים בפרלמנט: "נכון שסמכנו על כך שתהיה תוצאה טובה יותר וסמכנו על כך שתהיה סיעה גדולה יותר עם השתתפות גדולה מצד השיעים והנוצרים. אבל כולם ראו שזרם אל-מוסתקבל נלחם על חייו נגד תכנית שנועדה להרחיקו מהחיים הפוליטיים". אל-חרירי הבהיר כי הוא ימשיך לפעול כיו"ר זרם אל-מוסתקבל לקחת על עצמו את האתגרים שעומדים בפניהם במישור הפוליטי, הלאומי והכלכלי.

משרד החוץ האיראני אומר בתגובה על תוצאות בחירות לפרלמנט בלבנון כי לבנון היא מדינה עצמאית שחיה חיים דמוקרטיים והבחירות האחרונות מבורכות: "אנחנו תומכים בכל ממשלה לבנונית שתיבחר ותומכים ומכבדים את הרצון העממי הלבנוני". באשר לבחירות לפרלמנט בעיראק שצפויות להיערך ביום שבת אמר הדובר האיראני, ברהאם קאסמי, כי "מדובר במהלך מבורך ויש להיות אופטימיים בנוגע לבחירות האלה ולכבד את הרצון העממי העיראקי".

הבוקר פורסמו תוצאות הבחירות לפרלמנט בלבנון, לפיהן מסתמן כי המחנה של חיזבאללה ובעלי בריתו הפוליטיים – בין השאר תנועת "אמל" השיעית והזרם הלאומי החופשי, שמזוהה עם הנשיא מישל עאון, הגדילו את כוחם על חשבון ראש הממשלה הסוני סעד אל-חרירי.