מנהיג דאעש, אבו בכר אל-בגדאדי
צילום: אי-פי

קוריאה הצפונית מאיימת לבטל את הפסגה עם ארה"ב: "עצרו אימונים עם הדרום"

בעיצומו של השיפור ביחסים בחצי האי הקוריאני, בפיונגיאנג גינו את התרגילים המשותפים לצבאות ארצות הברית וקוריאה הדרומית וכינו אותם "פרובוקציה"
מערכת כאן חדשות
15 במאי 2018
21:55

קוריאה הצפונית מאיימת הערב (שלישי) לבטל את הפסגה המדינית עם ארצות הברית. זאת, בעקבות תרגילים צבאיים משותפים שעורכים האמריקנים עם קוריאה הדרומית. בפיונגיאנג כינו את האימונים המשותפים "פרובוקציה".

בשבוע שעבר הודיע נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כי פגישתו עם מנהיג קוריאה הצפונית תתקיים ב-12 ביוני בסינגפור. עוד אמר טראמפ כי שני המנהיגים ישתדלו להפוך את הפגישה ל"רגע מיוחד מאוד".

באותו שבוע נחתו שלושת האסירים האמריקנים מקוריאה הצפונית בבסיס צבאי במרילנד. טראמפ הגיע לקבל את פניהם ואמר: "אולי יום אחד אבקר בקוריאה הצפונית". הנשיא האמריקני הוסיף: "קים ג'ונג-און שחרר את האסירים כי לדעתי הוא רוצה לעשות משהו שיצרף את מדינתו לעולם האמיתי. אף פעם לא הגענו כל כך רחוק. דברים נהדרים הולכים לקרות". 

ביום שבת הודיעה קוריאה הצפונית כי תסגור את האתר המרכזי לניסוי גרעיני במדינה. זאת, במסגרת המגעים הדיפלומטיים עם קוריאה הדרומית וארצות הברית, וההצהרות על פירוז מנשק גרעיני. המדינה צפויה לערוך טקס לסגירת האתר בין התאריכים 25-23 במאי, בהתאם לתנאי מזג האוויר.