חפש
Languages
עימותים בגבול רצועת עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

בכיר חמאס הודה: 50 מההרוגים באירועים בעזה – אנשינו

סלאח ברדוויל התייחס במהלך ריאיון לטענה שחמאס שולח את תושבי הרצועה אל מותם בעימותים עם צה"ל, ומסר כי מדובר במספר רשמי. צה"ל תקף באמצעות טנק עמדה של הארגון בתגובה לירי מצפון הרצועה
כתבי כאן חדשות
16 במאי 2018
16:05

בכיר חמאס בעזה סלאח ברדוויל הודה היום (רביעי) בריאיון כי 50 מההרוגים בעימותים שפרצו ביום שני עם צה"ל בגבול רצועת עזה הם אנשי הארגון. ברדוויל נשאל בנוגע לטענות שחמאס שולח את תושבי הרצועה למות בהפגנות על גדר המערכת, והשיב כי מדובר במספר רשמי.

אחר הצהריים תקף טנק של צה"ל עמדה של חמאס בצפון רצועת עזה, בתגובה לירי שבוצע לעבר כוח של הצבא במקום. לא היו נפגעים בקרב הכוח.

אתמול במהלך יום הנכבה נרשמה רגיעה יחסית בגבול הרצועה, ודווח על עימותים בהיקף מוגבל בלבד בין מפגינים לבין צה"ל. כלי תקשורת פלסטיניים דייוחו על שני הרוגים ממזרח למחנה הפליטים אל בורייג' שבמרכז הרצועה. בכך, עלה מניין ההרוגים ברצועה ל-61 - וכעת מתברר שרובם אנשי חמאס. 

צה״ל עצר אתמול פלסטינים שניסו לחדור לישראל בחסות הפרת סדר אלימה בצפון רצועת עזה. החשודים זוהו על ידי הכוחות לכל אורך תנועתם ומעצרם בוצע בסמוך לגדר המערכת. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס היום לאירועים האחרונים בגבול רצועת עזה, וכינה את הנהגת חמאס "חבורת קניבלים". במהלך סיור שקיים באוגדת עזה, האשים ליברמן כי הנהגת הארגון "מתייחסת לילדים ולנשים כמו אל חימוש".


למרות השקט היחסי מאז אתמול, ליברמן הזהיר: "שלא יהיו אשליות, הם לא ויתרו על הפרות הסדר ותהלוכות טרור. גם בסופי השבוע עד 5 ביוני, התהלוכה הבאה שלהם, נראה עוד ניסיונות. הם חטפו מכה משמעותית, וזה מה שגרם להם קצת להיכנס חזרה למלונה".

שר הביטחון דחה את הגינויים לפעילות צה"ל מול ההפגנות על גדר המערכת: "צה"ל פעל לפי נורמות מוסריות שלא ראינו באף מקום בעולם. אותם חברי כנסת ישראלים ואישים באירופה לא גינו מעולם את אסד על 600 אלף הרוגים. בכל יום במזרח התיכון נרצחים יותר מ-100 איש במדינות ערב, לא שמעת ציוץ אחד. זו חגיגת צביעות".

 בהכנת הידיעה השתתפו: סולימאן מסוואדה, גל ברגר, רועי שרון וכרמלה מנשה