21 עצורים בחיפה בהפגנת תמיכה בעזה

המפגינים – יהודים וערבים – נעצרו בחשד לפגיעה בסדר הציבורי ובניסיון לחסום צירי תנועה. יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה שהגיע לתחנת המשטרה בחיפה, אמר: "כוחות המשטרה דיכאו את ההפגנה בברוטליות ללא שום הסבר"
ערן זינגר
19 במאי 2018
08:04
עודכן ב 15:18

21 מפגיני שמאל נעצרו אתמול (שישי) במהלך הפגנת הזדהות בחיפה עם ההפגנות בגבול רצועת עזה. המפגינים – יהודים וערבים – נעצרו בחשד לפגיעה בסדר הציבורי ובניסיון לחסום צירי תנועה. בהפגנה במושבה הגרמנית בעיר השתתפו מאות בני אדם.

בעקבות המעצרים הגיע יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה לתחנת המשטרה בחיפה, ואמר: "כוחות המשטרה דיכאו את ההפגנה בברוטליות ללא שום הסבר. ממשלת נתניהו רוצה להשתיק כל קול מחאה והתנגדות שיוצאת מפה, להשתיק כל קול שמביך אותה ואת פעולותיה. אני מלא הערכה למפגינים הערב ולהקרבה העצומה של העצורים. שום אלימות משטרתית לא תצליח להשתיק אותנו". ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) הוסיף: "תקיפת ומעצר המפגינים בטענה שהנפת דגל פלסטין מתסיסה היא המצאה של המשטרה ועבירה על החוק"

המשטרה מסרה בעקבות האירוע כי היא "תמשיך ותאפשר לציבור, לממש את זכות המחאה וחופש הביטוי, בהתאם לסייגים והוראות החוק, אולם תמנע כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי וסיכון שלום הציבור ובטחונו".

שוטרים עוצרים את המפגינים בחיפה, אתמול


טיבי טען גם כי אחד העצורים, מנהל מרכז מוסאווה, ג'עפר פרח, מאושפז בתנאי מעצר בבית החולים בני ציון לאחר שהוכה בידי שוטרים. "‏איך ג'עפר פרח שנעצר אתמול בחיפה והיה בריא בעת המעצר מאושפז כעת בבני ציון עם רגל מגובסת ושבר? הוכה במעצר. יש לשחררו ושאר העצורים מיד ולחקור את אלימות המשטרה", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

56 בני אדם נפצעו בעימותים בגבול הרצועה אתמול, כך דווח בעזה. כ-1,000 מפרי סדר אלימים התקהלו בחמישה מוקדים לאורך גדר המערכת. מדובר צה"ל נמסר כי במהלך היום הועברו מהרצועה שבעה פצועים בעלי אזרחות ירדנית וקרוביהם לירדן, לצורך קבלת טיפול רפואי. היום צפויות הפגנות הזדהות נוספות עם עזה בטירה ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ.