נפטר לוחם דובדבן שנפצע שלשום בפעילות מבצעית ברמאללה

סמ"ר רונן לוברסקי נפגע מאבן שיש שהושלכה לעברו ופגעה בראשו, על אף שלבש מיגון מלא. לוחמי היחידה הגיעו אל מחנה הפליטים אל-עמרי הסמוך לרמאללה במטרה לעצור מבוקשים. נתניהו: נגיע למחבל ונמצה עמו את הדין
משה שטיינמץ וכרמלה מנשה
26 במאי 2018
20:29
עודכן ב 21:26

סמל ראשון רונן לוברסקי מרחובות, לוחם ביחידת דובדבן של צה"ל, נפטר היום (שבת) מפצעיו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שנפצע באורח אנוש בפעילות מבצעית ליד רמאללה שלשום. הלוחם נפגע מאבן שיש שהושלכה לעברו ופגעה בראשו, במחנה הפליטים אל עמרי. הלווייתו תיערך ב-02:00 לפנות בבוקר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל. לוברסקי הוא לוחם דובדבן הראשון שנהרג בפעילות מבצעית. 


בצה"ל אומרים כי לוחמי היחידה הגיעו לאל עמרי במטרה לעצור מבוקשים במחנה, והלוחם, שהיה חלק מכוח החיפוי בפעילות, נפגע בעת שנצמד לקיר אחד הבניינים. החייל לבש מיגון מלא ופלטת השיש שהושלכה עליו פגעה בקסדתו. 

מתחקיר ראשוני של צה"ל לגבי האירוע, עלה כי המחבל לא זוהה ולכן לא בוצע לעברו ירי. הוא נמלט מהמקום מבלי שנתפס. עוד צוין בתחקיר כי לא התרחשו התפרעויות או עימותים נוספים עם פלסטינים תושבי המקום בעת הפגיעה בחייל. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב הערב: "אני מביע צער עמוק על מותו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי ושולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו. זרועות הביטחון יגיעו למחבל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין". נשיא המדינה ראובן ריבלין הביע אף צער עמוק על מותו: "בעצב גדול קיבלנו את הבשורה על מותו של לוחם דובדבן, סמ״ר רונן לוברסקי ז״ל. אמש עוד הספקתי לשוחח עם הוריו ואחיו, לשמוע על מצבו ולשלוח תפילות להחלמתו והיום אנו שולחים בכאב גדול חיבוק של נחמה ושותפות מול האסון הנורא. מבקש לחזק בשעה קשה זו גם את לוחמי ומפקדי היחידה המופלאים, טובי בחורינו היוצאים לילה לילה אל הפעילות המבצעית המאפשרת את שגרת חיינו בביטחון".


שר הביטחון, אביגדור ליברמן, צייץ בטוויטר: "דובדבן, מיחידות העילית שלנו, עורכת מדי לילה מעצרים רבים במלחמה בלתי פוסקת, שאין בה תהילה ופרסום. אני מבקש לשלוח תנחומים בשם כל עם ישראל למשפחה ועוקב מקרוב אחר המאמצים לעצור את המחבל. אנו נביא צדק לרונן".