גן הילדים באשכול בו נפלה רקטה

מטח כבד של פצצות מרגמה על עוטף עזה; דיווח על תקיפת צה"ל ברצועה

מצה"ל נמסר כי נורו 27 פצצות מרגמה לשטח ישראל, ורובן יורטו. נפילות אותרו ביישובים במועצה אזורית אשכול, בין השאר בחצר גן ילדים. אדם אחד נפצע קל מרסיסים. מקור בעזה: נקמה של הג'יהאד האסלאמי על הרג פעילים
כתבי כאן חדשות
29 במאי 2018
07:17
עודכן ב 11:11

מטח פצצות מרגמה נורה הבוקר (שלישי) אל עבר יישובי עוטף עזה. אזעקות צבע אדום נשמעו במועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ושדות נגב. נפילות אותרו באשכול, בין השאר בחצר של גן ילדים באחד היישובים במועצה. לא היו ילדים בגן בזמן הנפילה, אך אדם שהיה בסמוך נפצע קל מרסיסים. נפילות נוספות אותרו בשטחים פתוחים. מצה"ל נמסר כי נורו 27 פצצות מרגמה לשטח ישראל, ורובן יורטו על ידי כיפת ברזל.

העדכונים בכאן 11 על הירי לעבר  עוטף עזה:

עוד נמסר מצה"ל כי אין הנחיות מיוחדות לתושבי עוטף עזה ויש להישמע להוראות פיקוד העורף. שר הביטחון אביגדור ליברמן כינס דיון מיוחד עם הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט, בקריה בתל אביב.

ברצועה דיווחו כי צה"ל ירה בתגובה פגזים אל כמה מוצבים של הארגונים הפלסטיניים במזרח עזה. כמו כן, בערוץ הטלוויזיה אל-קודס המקורב לחמאס דווח כי אחד הארגונים הפלסטיניים ירה פצצות מרגמה לעבר נחל עוז.

מקור פלסטיני בעזה אמר כי הג'יהאד האסלאמי קיבל אתמול החלטה להגיב בירי, בעקבות הרג אנשיו השבוע במוצב בדרום הרצועה. זאת לאחר שהארגון גם איים אתמול בירי לשטח ישראל. ערוץ אלאקצה של חמאס דיווח כי בג'יהאד האסלאמי מברכים על המטח אל ישראל. דובר הג'יהאד בעזה דאוד שיהאב אמר כי מדובר בתגובה מבורכת של ההתנגדות, "דמם של בני עמנו אינו זול כדי שהטרוריסטים יעשו בו כרצונם ללא הרתעה".

בכיר הג'יהאד האסלאמי חאלד אלבטש אמר בעזה: "אנו מזהירים את האויב הציוני בכל לשון כי לא נאפשר לו - יהיה המחיר אשר יהיה - להמשיך ולתקוף את בני העם הפלסטיני, מבלי שתהיה תגובה".

שרידי פצצת מרגמה שנפלה בעוטף עזה. (צילום: דוברות משטרה)

ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, אמר הבוקר לכאן חדשות: "אנחנו חוזרים לשגרה עכשיו, אחרי מטח שאנחנו לא רגילים אליו. בתי הספר פועלים כרגיל, הילדים הגיעו ויודעים איך לטפל שם באירועים כאלה. חשוב עכשיו לראות מה קרה בקהילה. אני בטוח שצה"ל יגיב כפי שיראה לנכון".

אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, אמר בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב' כי "נשמעו פיצוצים. עודכנתי שמדובר בירי לרוחב הגזרה מרצועת עזה. כרגע אין הנחיות לשינוי ואנחנו בשגרה".

שר הפנים וחבר הקבינט אריה דרעי אמר הבוקר בתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב': "לא נחיה עוד פעם בשגרה שיירו עלינו. נגיב, ולא בירי ארטילרי סתם, אלא במקומות הכי כואבים שיכולים להיות".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) לשעבר ראש מועצת אשכול אמר: "ירי פצצות המרגמה הבוקר לעבר שטח ישראל הוא ירי לעבר אזרחים במטרה לפגוע. תפקידנו כתושבים, להמשיך את השגרה ותפקיד ממשלת ישראל לספק את הביטחון ולהגיב כך שהמוטיבציה שלהם להמשיך לירות תיפסק לחלוטין".


אמש פגעו קליעים שנורו בעזה במבנים וכלי רכב בשדרות. בעקבות ירי המקלעים מהרצועה הופעלה בעיר התרעת צבע אדום וביישובים נוספים בעוטף עזה. לא היו נפגעים מהירי. 

תושב שדרות שביתו נפגע מהירי וניצל בעבר מירי של רקטות סיפר: "יצאנו אשתי, הילדים והנכד מהממ"ד אחרי שנגמרה האזעקה ואז פתאום שמענו את השריקה של הקליעים. היה פיצוץ רציני. צריך לברך הגומל. בנס זה פגע רק ברכב. הנכד, בן חצי שנה וזה הצבע האדום הראשון שלו. אנחנו שואלים עד מתי אפשר ככה, כל כך הרבה שנים? גם בצד השני מסכנים, החמאס שטף להם את המוח. צריך כבר שלום".

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, אסף פוזיילוב, רועי שרון, גל ברגר, משה שטיינמץ וכרמלה מנשה