קים ולברוב בפגישה בצפון קוריאה
צילום: אי-פי

לברוב נפגש עם קים ג'ונג און והזמין אותו לבקר ברוסיה

השר ביקר בפיונגיאנג ואמר למנהיג צפון קוריאה שמדינתו מוכנה לסייע בתהליך השלום בחצי האי. הוא העביר את ברכתו של פוטין ומסר לקים: "בוא לרוסיה, נשמע לראות אותך". הפגישה נערכה על רקע ההכנות למפגש הפסגה בין ארה"ב לצפון קוריאה
מערכת כאן חדשות
31 במאי 2018
14:48

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, נפגש היום (חמישי) עם נשיא קוריאה הצפונית קים ג'ונג' און. לברוב הזמין את המנהיג מפיונגיאנג לבקר במוסקבה. הוא הוסיף שהרוסים מעוניינים בשלום ופיתוח חצי האי הקוריאני, ואמר שהם מוכנים לסייע במימוש ההכרזה עליה חתמו סיאול ופיונגיאנג.

"בוא לרוסיה, נשמע מאוד לראות אותך", אמר לברוב לקים לפי ההודעה שפרסם משרד החוץ הרוסי. הוא העביר את ברכתו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, והוסיף כי הוא מאחל "במשימות הגדולות שיוזמים בחצי האי".  

לברוב היה הגורם הרשמי הרוסי הראשון שהתקבל על ידי קים. הוא הגיע לביקור בקוריאה הצפונית לקראת הפגישה המתוכננת בין קים לנשיא האמריקני דונלד טראמפ בחודש הבא. זאת לאחר ששר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, נפגש עם קים ג'ונג צ'ול, יד ימינו של המנהיג הצפון קוריאני.

מוקדם יותר השבוע צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו משלחת אמריקנית הגיעה לקוריאה הצפונית, כדי לערוך הכנות לקראת הפסגה בין טראמפ לקים ג'ונג און. "אני מאמין בכל ליבי שיש בקוריאה הצפונית פוטנציאל עצום, והיא תהיה מעצמה כלכלית יום אחד. קים ג'ונג און הסכים איתי בנושאים אלו. זה יקרה!", כתב טראמפ.

כמו כן, אמר נשיא קוריאה הדרומית, מון ג'ה אין, כי מנהיג הצפון עדיין מחויב לקיים את מפגש הפסגה עם טראמפ ב-12 ביוני בסינגפור, וכי הוא מחויב גם לפירוז חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני. מון אמר את הדברים לאחר שנפגש בשבת באופן מפתיע עם קים בפעם השנייה בתוך חודשיים.