התפרעויות בעזה
צילום: דובר צה"ל

סוכלה חדירה של מחבלים מעזה; עימותים בהלוויית הפרמדיקית שנהרגה

חוליית המחבלים נמלטה לשטח עזה, לאחר שכוח צה"ל ביצע לעברם ירי בדרום הרצועה. הפלסטינים מדווחים על אלפי משתתפים בהלוויית רוזאן א-נג'אר בת ה-21. במקביל, אלפי דונם נשרפו בעוטף עזה בגלל עפיפוני תבערה
משה שטיינמץ, כרמלה מנשה ואסף פוזיילוב
02 ביוני 2018
15:20
עודכן ב 18:23

כוח צה״ל סיכל היום (שבת) חדירה של חוליית מחבלים מעזה לשטח ישראל בדרום הרצועה, כך נמסר מדובר צה"ל. הכוח זיהה את המחבלים בעת שניסו לחצות את גדר המערכת ולפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל. החשודים נמלטו לשטח הרצועה, לאחר שבוצע לעברם ירי.


מצה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס מנסה שוב ושוב להפוך את מרחב הגדר למרחב אלימות ולחימה תת- ועל-קרקעי. צה"ל לא יאפשר זאת, וימשיך לפעול על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי מדינת ישראל".

אתמול הפגינו יותר מ-3,000 פלסטינים בחמישה מוקדים לאורך הגבול עם רצועת עזה. המתפרעים יידו אבנים והבעירו צמיגים. צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי פרמדיקית פלסטינית, רוזאן א-נג'אר בת 21, נהרגה ו-11 מפרי סדר אלימים נפגעו מירי ומשאיפת גז מדמיע, אחד מהם במצב קשה.

מקורות פלסטינים דיווחו היום כי ברצועת עזה השתתפו אלפים בהלווייתה של א-נג'אר, שלפי הדיווחים הפלסטיניים נהרגה אתמול מירי בעת שעסקה בטיפול בפצועי הפגנות הגדר. ממזרח לחאן יונס שבדרום הרצועה היו עימותים בין צעירים לכוחות צה"ל בתום ההלווייה.

מהצ"ל נמסר בעניין ההרוגה הפלסטינית כי "מקרים בהם נטען כי אזרח נהרג מירי צה"ל מתוחקרים באופן יסודי על-ידי דרגי הפיקוד הרלוונטיים ונבדקים על-ידי מנגנון התחקור המטכ״לי, וכך ייעשה בנוגע לטענות הנוכחיות. ממצאי התחקירים מועברים לפרקליטות הצבאית".

חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) אמר היום בכינוס בוואדי עארה כי הריגת הפרמדיקית רזאן נג׳אר בעזה היא "פשע מלחמה נתעב שבוצע בידי צלף מוג לב ונפשע, שראה אחות עם חלוק לבן ולחץ על ההדק".

הפלסטינים דיווחו אתמול גם כי צעירים פלסטינים הצליחו לחתוך את גדר התיל לפחות בשני מוקדים במזרח הרצועה. לא דווח על חצייה של הגדר. במהלך היום הוצתו כמה שדות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה שהופרחו מעזה לשטח ישראל. לוחמי האש השתלטו על השריפות.

בעקבות עפיפוני תבערה שהופרחו היום מרצועת עזה פרצו שריפות בכמה מוקדים בעוטף עזה. שריפה גדולה פרצה בשמורת טבע באזור קיבוץ כרמיה. צוותי כיבוי פועלים במקום משעות הבוקר וקרובים להשגת שליטה על האש. ההערכה היא כי בשמורת הטבע וסביבתה נשרפו בין 2,000 ל-3,000 דונם של חורש טבעי, עצים וקוצים. שריפות נוספותת פרצו באזור קיבוץ בארי וביער כיסופים, שם צוותי הכיבוי הצליחו להשתלט על הלהבות.