שריפה בשמורת טבע בכרמיה
צילום: רשות הטבע והגנים

אלפי דונם עלו באש: גל שריפות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה

עשרות צוותי כיבוי פועלים משעות הבוקר במוקדים שונים באזור למניעת התפשטות הדליקות. בשמורת טבע בקיבוץ כרמיה ובסביבתה נשרפו בין 2,000 ל-3,000 דונם של חורש טבעי, עצים וקוצים
אסף פוזיילוב
02 ביוני 2018
17:28

שריפות פרצו היום (שבת) בכמה מוקדים בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה שהופרחו משטח הרצועה. משעות הבוקר פועלים עשרות צוותי לכיבוי השריפות באזור. לפי הערכה ראשונית של מפקד כוחות הכיבוי בשטח, טפסר יגאל זוהר, בשמורה ובסביבתה נשרפו בין 2,000 ל-3,000 דונם של חורש טבעי, עצים וקוצים.


צוותי הכיבוי התקשו להשתלט על הלהבות בכרמיה בשל הרוחות החזקות, אך כעת קרובים לכיבוי האש. במקביל, שריפה פרצה סמוך לקיבוץ בארי. ארבעה צוותי כיבוי פועלים במקום. מוקדם יותר היום פרצה שריפה גם ביער כיסופים בעקבות עפיפון תבערה, שם כבר היו כמה שריפות בחודש האחרון. כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על האש.

בכרמיה פעלו עשרה צוותי כיבוי בסיוע שלושה מטוסים וארבעה רכבים של חיל האוויר וצוות של קק"ל. השריפה סיכנה חממות בסביבה. בניר עם פועלים שבעה צוותי כיבוי, בבארי ארבעה ובכיסופים שניים. בגבים פרצה שריפה בשדה חיטה.

גם אתמול הוצתו כמה שדות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה ששוגרו מעזה לשטח ישראל. לוחמי האש השתלטו על השריפות. במקביל, הפגינו יותר מ-3,000 פלסטינים בחמישה מוקדים לאורך הגבול עם רצועת עזה. המתפרעים יידו אבנים והבעירו צמיגים. צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי פרמדיקית פלסטינית, רוזאן א-נג'אר בת 21, נהרגה ו-11 מפרי סדר אלימים נפגעו מירי ומשאיפת גז מדמיע, אחד מהם במצב קשה.

מקורות פלסטינים דיווחו היום כי ברצועת עזה השתתפו אלפים בהלווייתה של  הפרמדיקית א-נג'אר, שנהרגה אתמול. עוד דווח כי ממזרח לחאן יונס שבדרום הרצועה היו עימותים בין צעירים לכוחות צה"ל בתום ההלווייה.

מוקדם יותר היום כוח צה״ל סיכל חדירה של חוליית מחבלים מעזה לשטח ישראל בדרום הרצועה, כך נמסר מדובר צה"ל. הכוח זיהה את המחבלים בעת שניסו לחצות את גדר המערכת ולפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל. החשודים נמלטו לשטח הרצועה, לאחר שבוצע לעברם ירי.

מצה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס מנסה שוב ושוב להפוך את מרחב הגדר למרחב אלימות ולחימה תת- ועל-קרקעי. צה"ל לא יאפשר זאת, וימשיך לפעול על מנת להבטיח את ביטחונם של תושבי מדינת ישראל".

תגיות:
שריפה