המורשעים בבית המשפט
צילום: פלאש 90

שנת מאסר וחצי למטפלים שהתעללו בקשישים בבית אבות בחיפה

בית המשפט גזר את עונשם של עובדי בית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה, שהורשעו בהתעללות בחסר ישע ותקיפה בנסיבות מחמירות. על עובד נוסף נגזרו תשעה חודשי מאסר, ועובדת אחרת שהורשעה אף היא תרצה עבודות שירות
ניצן גלוסמן
07 ביוני 2018
09:56

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (חמישי) שנת מאסר וחצי על חוסאם אבו אחמד ואנדריי קייס, שהורשעו בהתעללות בקשישים בעת שעבדו בבית האבות "נאות כיפת הזהב" בחיפה. פיטר גוסקוב, שהורשע גם הוא בפרשה, נידון לתשעה חודשי מאסר בפועל ועל מטפלת רביעית, אינסה שניידר, נגזרו שישה חודשי עבודות שירות.

הארבעה הורשעו בחודש פברואר האחרון במסגרת הסדר טיעון, שבו הם הודו בעבירות של התעללות בחסר ישע בידי אחראי, בתקיפה בנסיבות מחמירות, בהזנחת מושגחים ובהפרת חובת דיווח. על העובדים שנשלחו למאסר נגזרו גם עונשי מאסר על תנאי והם ישלמו פיצויים למתלוננים.

העובדים נעצרו בשנה שעברה, לאחר שפורסם תיעוד שבו הם נראים מתעללים במטופלים במקום. בצילומים הם הכו במטופלים, הטיחו אותם על המיטות. בנוסף, הם קיללו ואיימו על המטופלים.

בתחילת השנה נעצרו שישה מטפלים מבתי אבות בפתח תקווה וברחובות, החשודים כי נהגו להפעיל אלימות נגד קשישים שהיו תחת אחריותם. בין היתר, הם חשודים שנהגו להכות את הקשישים, למשוך בשיערם, להשליך לעברם טיטולים ולהטיח כריות בפניהם.