חפש
Languages

משפחת הילד החטוף: "במשטרה עדכנו שעוד כמה שעות יהיו בשורות טובות"

בני המשפחה של כרים מוג'הור מקלנסווה מזועזעים מחטיפתו ואומרים לכאן חדשות: "זו חציית קו אדום. איזה פושע עושה דבר כזה". מעצרם של החשודים בחטיפה הוארך בשבוע
ערן זינגר
12 ביולי 2018
22:29

דודו של כרים מוג'הור, הילד בן ה-7 מקלנסווה שנחטף השבוע, אמר הערב (חמישי) כי המשטרה עדכנה אותו כי בעוד כמה שעות יהיו בשורות טובות בנוגע לכרים. בריאיון למכאן, שידורי כאן בשפה הערבית, אמר הדוד: "במשטרה אמרו לי לצפות לבשורות טובות ושהם הולכים להחזיר את כרים. אני לא רוצה לערב בזה עניין של יהודים וערבים, אבל עברו כבר שלושה ימים".

בני משפחה נוספים סיפרו לכאן חדשות על התחושות הקשות מאז החטיפה."זו חציית קו אדום, וחסר תקדים. אני רוצה שמי שחטף אותו יידע שיש לו אמא", אמרה אמו של הילד, וופא ג'ומהור. דודו של כרים, אבו אשרף, אמר: "מעולם לא שמענו על פשע כזה. איזה פושע עושה דבר כזה". חוסיין אזברקה, ידיד של המשפחה אמר: "הילד חף מפשע. אני מבקש מכל מי שיש לו מצפון שיעזור לנו".

היום הוארך מעצרם של ארבעת החשודים בחטיפה בשבוע, בהם החשוד המרכזי אחמד נקיב בן ה-41. בדיון אמר נקיב כי אין לו יד ורגל בדבר. נקיב, בעל עבר פלילי, שמר בחקירתו על זכות השתיקה. בדיון היום בצהריים טען כי שמו שורבב לאירוע וכי היה במקום אחר בזמן החטיפה: "סתם נטפלים אליי", אמר נקיב. נציגי המשטרה ציינו כי מדובר באירוע חמור. לדבריהם, ישנן כמה פעולות שנעשות כעת, נעצרו כמה חשודים ויתכן שייעצרו עוד. במשטרה בודקים אפשרות כי החשודים תכננו לחטוף ילד נוסף.


עוד עולה מהחקירה כי היה יותר מניסיון אחד לחטוף את ג'ומהור בזמן האחרון. האבא קיבל איומים מפורשים על החטיפה גם ביום שקדם לה, והתנהל משא ומתן עם אביו בעניין כספי משמעותי גם ביום החטיפה. גורם מתווך בין המשפחה למקום בו מוחזק הילד ברשות הפלשתינית תיאר את מצבו של הילד כמצוין.

מנכ"ל-שותף בארגון "יוזמות קרן אברהם", ת'אבת אבו ראס, המתגורר בקלנסווה, אמר בריאיון לתוכנית "מרחאבית בכאן רשת ב' כי ארגוני פשיעה בחברה הערבית מסייעים בחיפושים אחרי הילד החטוף. אבו-ראס הסביר כי אפילו בארגוני הפשיעה מסכימים שחטיפתו של ילד בן שש היא חציית קו אדום.