חפש
Languages
צילום: אתר PANET

בדרך הביתה: הילד החטוף מקלנסווה חולץ

כרים ג'ומהור בן ה-7 שוחרר ונמצא בידי המשטרה. ג'ומהור נעדר במשך שלושה ימים לאחר שנחטף על ידי עבריינים לשטחי הרשות הפלסטינית
רום ליאור
13 ביולי 2018
16:01
עודכן ב 16:27

הילד כרים ג'ומהור בן 7 מקלנסוואה חולץ היום (שישי). הוא נבדק רפואית לאחר מכן ישוב למשפחתו. ג'ומהור, בן 7, נחטף ביום שלישי האחרון מפתח ביתו. אימו של כרים, ופא, אמרה לאחר החילוץ: "אני בעננים. כולנו מחכים לכרים, כל המדינה מחכה לכרים".

המשטרה מסרה כי אנשים מטעמה מסרו אותו למשטרה לאחר שהוכוונו למחזיקים בילד ומצאו אותו. לדבריה, "לאחר חקירה משטרתית ומעצרם של כל בעלי העניין, יצרה המשטרה סיטואציה בה הפך הילד לנטל למחזיקים בו מטעמם של העבריינים".

היום נודע כי שב"כ העמיד לרשות המשטרה הועמדו אמצעים וסיוע בפענוח. בשב"כ ציינו כי מדובר באירוע פלילי, ואף על פי כן ניתן סיוע משום שמדובר במקרה חריג. 

מעצרם של ארבעת החשודים בחטיפה הוארך אתמול, בהם החשוד המרכזי אחמד נקיב בן ה-41. בדיון אמר נקיב כי אין לו יד ורגל בדבר. נקיב, בעל עבר פלילי, שמר בחקירתו על זכות השתיקה. בדיון טען כי שמו שורבב לאירוע וכי היה במקום אחר בזמן החטיפה: "סתם נטפלים אליי", אמר נקיב. במשטרה בודקים אפשרות כי החשודים תכננו לחטוף ילד נוסף.

מפכ״ל המשטרה רוני אלשיך אמר היום כי הרשות הפלסטינית אחראית לביטחונו של הילד. בתום הערכת מצב אמר אלשיך: "היות והילד נחטף על ידי העבריינים לשטחי הרשות, אנו רואים ברשות כאחראית באופן ישיר לביטחונו של כרים עד להחזרתו בשלום לחיק משפחתו".