תקיפת צה"ל ברצועת עזה

חיל האוויר תקף מחנה של חמאס בצפון רצועת עזה

מקורות פלסטיניים מדווחים על תקיפת עמדת חמאס בבית לאהיא, תושבים בעוטף דיווחו על שמיעת פיצוצים עזים. חמאס בתגובה: האחריות המלאה על התוקפנות המתמשכת וההסלמה - מוטלת על ישראל
כתבי כאן חדשות
22 בינואר 2019
22:53
עודכן ב 23:24

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו הלילה (שלישי) עמדה של חמאס בצפון רצועת עזה, לא דווח על נפגעים. תושבים בעוטף דיווחו על שמיעת פיצוצים עזים. דובר חמאס, פוזי ברהום, הגיב: "ארגון חמאס מטיל את האחריות המלאה על התוקפנות המתמשכת וההסלמה - על ישראל. ההתנגדות לא תאפשר להשתמש בדמם של הפלסטינים עבור הבחירות בישראל, והיא תאחוז באמצעים כדי להגן על האינטרסים של הפלסטינים".

קודם לכן פרס הצבא מחסומים בעוטף עזה ונערך להסלמה, בעקבות התקרית שבה נפצע קל קצין צה"ל מאש צלף פלסטיני. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח היום על הרוג אחד פעיל חמאס וארבעה פצועים, אחד מהם במצב קשה, בתקיפה אחרת של הצבא. 

בעקבות האירועים האלימים, גורם מדיני הודיע שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט שלא לאפשר את העברת הכסף הקטרי לרצועה, שהייתה אמורה להתבצע מחר. הגורם ציין כי ההחלטה באה בעצה אחת עם גופי הביטחון.

מוקדם יותר היום התבצעו חילופי אש וקצין צה"ל נפצע קל מירי צלף בתקרית שכללה גם יידוי אבנים בגבול רצועת עזה. מתחקיר ראשוני של הצבא עולה כי במהלך הפרת סדר, מחבל פתח באש לעבר לוחמי צה"ל ופגע בקסדה של הקצין שהיה במקום. הקצין פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, ושוחרר לביתו. מקורות ברצועת עזה מעריכים כי מי שעומד מאחורי הירי לעבר קצין צנחנים הוא צלף של הג'יהאד האסלאמי, שפעל בהנחיית איראן. 


בהכנת הידיעה השתתפו: נמרוד ליכטנשטיין, נורית יוחנן ואיציק זוארץ