בלוני נפץ

צה"ל תקף פעמיים בתוך שעה ברצועת עזה

כלי טיס של צה"ל הפציץ שתי חוליות שהפריחו בלוני נפץ בדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. גורם בחמאס אמר הבוקר כי מארגני צעדות השיבה ברצועה יחריפו בימים הקרובים את פעילותם על הגדר
כרמלה מנשה, אסף פוזיילוב ועומרי חיים
23 במרץ 2019
17:36

צה"ל תקף היום (שבת) פעמיים בתוך שעה ברצועת עזה. בשתי הפעמים הפציץ כלי טיס של צה"ל שתי חוליות מחבלים שונות שהפריחו בלוני נפץ באזור אל בוריג' שבדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. בדיווחים פלסטינים לא רשמיים נמסר כי בתקיפות נפצעו שני בני אדם.

גורם בחמאס אמר הבוקר לעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" כי מארגני צעדות השיבה ברצועה מתכוונים להחריף בימים הקרובים את פעילותם על הגדר, בגיבוי הפלגים הפלסטיניים. לדבריו, שיא הפעילות צפוי בשבת הבאה, שבה יציינו את יום השנה הראשון לתחילת הפגנות הגדר. לפי הדיווח, מארגני ההפגנות מתכננים להגביר את כמות המשתתפים בהפגנות, לחתוך את הגדר, לפרוץ את הגבול ולשגר בלוני תבערה.

עוד דווח כי הפלגים מתכוונים להגיב על כל תקיפה ישראלית שתחרוג ממסגרת ההפגנות. לפי הדיווח, הפלגים מנסים להפעיל לחץ על ישראל ולחייב אותה ליישם את ההבנות בין הצדדים במהירות, תוך סירוב לניסיון הישראלי לגנוב זמן לפני הבחירות. "המסרים של חמאס כללו הדגשה שהמשוואה 'הפצצה תחת הפצצה' עודנה קיימת, וכל הפצצה נוספת נגד הרצועה תגרור תגובה בהתאם. חמאס לא חושש מעימות כעת או מאוחר יותר", נכתב בעיתון.