צילום מסך
יחיא סינוואר בהפגנות

סגן מנהיג חמאס: "ייתכנו הבנות עם ישראל מחר או מחרתיים"

סאלח אל עארורי התייחס למגעים המתנהלים לרגיעה. מנגד, יחיא סינוואר שיגר איום: "סינוואר מאיים: היחס לאלימות הישראלית בהפגנות הגדר ישתנה מעתה"
רועי קייס
30 במרץ 2019
17:17
עודכן ב 19:45

כ-50 אלף בני אדם שהשתתפו בהפגנה של חמאס על גדר המערכת החלו להתפזר לבתיהם. על פי משרד הבריאות הפלסטיני אדם אחד נהרג ו-112 נפצעו. הוועד העליון של "צעדת השיבה" הודיע במסיבת עיתונאים בסיום ההפגנה על הגדר כי ההפגנות יימשכו וביום שישי הקרוב תתקיים הפגנה על הגדר תחת "ניצחון הכבוד". סגן מנהיג חמאס, סאלח אל עארורי, התייחס למגעים המתנהלים עם ישראל ואמר: "יש סיכוי טוב להגיע להבנות בימים הקרובים. יתכן שהבנות אלו יושגו מחר או מחרתיים"


שני מנהיגי חמאס ברצועה יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה התייצבו להפגנה ושוחחו עם אנשיהם. סינוואר אמר למפגינים: "אנחנו אורבים לכל פשע שיבצע נתניהו. לא נחסוך במאמצים כדי להגן על במי עמנו״. מנהיג חמאס הוסיף בראיון לערוץ הטלוויזיה אל אקצא: "עמנו היום מצביע ברגליים, עמנו היום, אומר כי אנחנו רוצים לחיות בכבוד. אנחנו נאחזים בצעדות השיבה עד שבירת המצור". לדברי סינואר: "היום ישראל עומדת במבחן חדש. אנחנו עומדים בפני שנה חדשה של צעדות השיבה. ההתייחסות של ההתנגדות והזרועות הצבאיות שלה לישראל ולאלימות שלה נגד ההפגנות העממיות לא יהיו כמו בשנה שעברה". 

תיעוד: שני ילדים, שבכליהם נמצא סכין, חצו את הגדר ונתפסו על ידי לוחמי צה"ל. הם סיפרו על התנאים הקשים ברצועה ושמטרתם הייתה להגיע לכלא בישראל – שם יש ארוחות מסודרות. בסופו של דבר הם הוחזרו חזרה@Itsik_zuarets pic.twitter.com/uvmYJ9O2kc


סינוואר, ששוחרר במסגרת עסקת שליט, התייחס לסוגיית האסירים ואמר: "הסוגיה שלהם היא הסוגיה הראשונה במעלה בשיח בין חמאס לבין המצרים והקטרים ומול הכיבוש באמצעותם. סוגיית ירושלים היא הסוגיה השנייה".