הגמון טראוב

הרב הראשי של פולין: "יש בעיה בתוך הכנסייה הקתולית"

הרב מיכאל שודריך הגיב בכאן רשת ב על הדרשה האנטישמית של הגמון העיר טארנוב, שנחשפה בחדשות הערב: "מעולם לא שמעתי דבר מהסוג הזה, זה דבר איום ונורא. מה שנאמר נוגד את האמונה הקתולית של היום"
הבוקר הזה
03 במאי 2019
07:49

מיכאל שודריך, הרב הראשי של פולין, הגיב הבוקר (שישי) על הדרשה האנטישמית שנשא ההגמון של העיר טארנוב לפני כשבועיים - כפי שנחשף אמש בחדשות הערב בכאן 11. "זה איום ונורא, יש בעיה בתוך הכנסייה הקתולית והם צריכים לטפל בה", אמר שודריך בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם בני טיטלבוים בכאן רשת ב. "מעולם לא שמעתי דבר כזה. מה שהבישוף אמר - נוגד את האמונה הקתולית של היום".

האזינו לריאיון המלא עם הרב שודריך:

עוד הוסיף הרב כי המקרה מייצג מאבק בתוך הכנסייה הקתולית: "מה שאנחנו רואים זו מלחמה פנימית בין אלו שעדיין לא רוצים לקבל את החלטות הוותיקן מלפני 50 שנה, לבין אלו שהולכים בדרכו של האפיפיור הפולני יוחנן פאולוס נגד האנטישמיות. זו מלחמה גדולה בתוך הכנסייה. במצב כזה צריך לחזק את הצד הטוב ולהרחיק את הצד הרע".

אמש נחשף בחדשות הערב בכאן 11 כי הבישוף אנדז'יי ייז', ההגמון של העיר טראנוב, נשא לפני כשבועיים דרשה אנטישמית בנוסח הפרוטוקולים של זקני ציון, במהלך אירועי חג הפסחא בכנסייה. הבישוף ציטט מתוך מאמר אנטישמי משנת 1937, שייחס ליהודים מזימה נגד הנצרות.


ההגמון טען שהדברים נאמרו בקונגרס של אומה שבשמה הוא מנוע מלנקוב, פן יסתבך, כשהוא מתכוון לקונגרס הציוני שהתכנס ב-1911 (שם הדברים לא נאמרו מעולם). "האויב הטבעי שלנו הוא הכנסייה הקתולית. לכן אנחנו חייבים לשפוך על העץ הארור הזה רוח של חוסר נחת, חוסר אמונה, חוסר מוסר וזוהמה מכל הסוגים. עלינו לעורר מאבק בין הכתות הנוצריות השונות" ציטט ההגמון.