צעיר מנחם את ראובן ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ

השבעה על מות נחמה ריבלין: מאות הגיעו לנחם את הנשיא

לבקשת המשפחה התאפשרה כניסה חופשית לציבור המנחמים אל בית הנשיא. בין המבקרים הגיעו למקום חברי כנסת, הרבנים הראשיים, ראשי מערכת הביטחון, ראשי עיריות, שופטי בית המשפט העליון, שגרירים ואנשי תרבות ורוח
אוריה אלקיים
06 ביוני 2019
16:02
עודכן ב 16:59

נשיא המדינה ראובן ריבלין ובני משפחתו קיבלו היום (חמישי) אזרחים מכל קצות הארץ שבאו לנחמו במשכנו, ביומה הראשון של השבעה על רעייתו נחמה ריבלין. לבקשת המשפחה, ובהוקרה עמוקה על הליווי והאהבה שהעניקו אזרחי ישראל לנחמה בימי מחלתה, התאפשרה כניסה חופשית לציבור הרחב אל משכן הנשיאות.


עד שעות הצוהריים הגיעו מאות אזרחים לנחם ובהם חברי כנסת, הרבנים הראשיים לישראל, מבקר המדינה, ממלא מקום המפכ"ל, ראש השב"כ, ראשי עיריות, שופטי בית המשפט העליון, שגרירים רבים ואנשי תרבות ורוח.

בנוסף על כך, ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן התקשר לנחם את הנשיא. בשל חג השבועות, השבעה תתקצר ותמשך רק עד מחר. בשיחת הטלפון שלח אבו מאזן את תנחומיו לנשיא ומשפחתו, ריבלין הודה על הדברים ובירך את ראש הרשות לכבוד עיד אל-פיטר. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית וופא.

רעייתו של נשיא המדינה נטמנה אמש בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. מוקדם יותר הוצב ארונה בתיאטרון ירושלים, ורבים הגיעו להיפרד ממנה. גם הנשיא ובני משפחתו הגיעו למקום ונפרדו בנשיקה לארון.

בדברי הספד מרגשים אמר ריבלין כי "בטוח שעוד אחפש אותך בלילות ובימים גם. תודה לך על הזוגיות והאהבה, על שזכיתי להיות בן זוגה של רעיית נשיא המדינה. הבאת לי כבוד גדול".

"נחמה שלי, אמא שלנו", פתח הנשיא. "קמתי הבוקר, את יודעת שלא הצלחתי לישון, הסתכלתי בתאריך המוכר כל כך - חמישה ביוני. מאמי, יום הולדת שמח. כן, יום הולדת עצוב". בהמשך הוסיף: "אף פעם לא רצית להיות באור הזרקורים. אבל הבנת שכאשת נשיא המדינה יש לך תפקיד. בחרת לתמוך בילדי חינוך מיוחד, לעמוד לצידם של נשים מבלי להיות פמיניסטית מופגנת. יהודים וערבים היו בעינייך קודם כל אנשים".