נתניהו, גנץ כחלון
צילום: פלאש 90

בליכוד מעריכים: מצביעי כולנו יעברו לכחול לבן

במפלגת השלטון מתכוננים לשבירה ימינה של גנץ, ומחפשים סלוגן חדש
יערה שפירא
29 ביוני 2019
20:19

בליכוד מעריכים שכחול לבן מסוגלת לקבל את רוב הקולות של מצביעי כולנו מהבחירות הקודמות, אם תפנה לציבור ימני כתוצאה מהקמת הפלגתו של ברק והאיחודים האפשריים בשמאל. כך פורסם הערב (שבת) בחדשות השבת.


במקביל, קמפיין הליכוד כנראה ינטוש את הסיסמא "גנץ. שמאל. חלש". בבחירות האלה, מתוך הנחה שהסיסמא תהיה פחות רלוונטית והציבור שבע ממנה. במפלגה יחפשו סלוגן חדש, גם הוא, כתלות באופן שבו יתגבש גוש השמאל.

מוקדם יותר השבוע הציע הליכוד רוטציה נוספת לכחול לבן, אך זו נדחתה מחשש שלא תקוים. גורמים בכחול לבן מסרו שעל מנת לוודא שנתניהו רציני לגבי ההצבעה, הוא צריך לתת לגנץ להיות ראשון בתפקיד ראש הממשלה.

גנץ הבהיר שהבחירות לא יבוטלו. בהצהרה לתקשורת אמר כי "אם הייתה אופציה חוקית לביטול בחירות והייתה אופציה להקים ממשלה ללא נתניהו - היינו שוקלים זאת ברצינות. כחול לבן הצביעה נגד פיזור הכנסת, אך המציאות קשה. אני לא רואה בסיס למהלך ביטול הבחירות".

נתניהו הכחיש מצידו כי הוצעה רוטציה לכחול לבן. לדבריו, "עד לרגע זה אין קשר בין הליכוד לכחול לבן ואין לי שום כוונה לוותר על שותפיי הטבעיים לממשלת הימין". כמו כן, נתניהו הודיע שייפגש בימים הקרובים עם יו"ר הכנסת אדלשטיין בנוגע ליוזמה.