סלומון טקה שנהרג מירי שוטר בקריית חיים
צילום: באדיבות המשפחה

בן דודו של סלומון טקה: "זו לא הריגה - זה רצח"

בצל ההפגנות, היום תתקיים הלוויתו של הצעיר ממוצא אתיופי שנורה בידי השוטר בקריית חיים, זאת לאחר שגופתו נותחה אתמול במכון לרפואה משפטית באבו כביר בניסיון לקבוע היכן פגע הקליע
אורלי אלקלעי
02 ביולי 2019
07:34
עודכן ב 08:28

הלווייתו של סלומון טקה, בן ה-18 שנורה ונהרג שלשום בידי השוטר בקריית חיים, תתקיים היום בצהריים (שלישי) בבית העלמין תל רגב הסמוך. גופתו של טקה נותחה אתמול במכון לרפואה משפטית באבו כביר, אולם לא ניתן היה לקבוע אם נכונה עדותו של השוטר, שלא היה אז בתפקיד, לפיה ירה לכיוון הרצפה ואז הכדור ניתז ופגע בחזהו של טקה. זאת מאחר והוא נותח בניסיון להציל את חייו בבית החולים רמב"ם בחיפה. כעת, כל שנותר הוא חקירת הזיהוי הפלילי, שספק אם תצליח לחזק את עדותו של קצין המשטרה.

בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, אמר בן דודו של ההרוג אמיר טקה: "האמא והאבא אומרים שנכבה להם האור, הילד היה אור בבית, זו התחושה שלהם. הוא היה ילד טוב שעזר להם, עזר לאחים הקטנים. הסבא כבד ראייה וסלומון היה עוזר לו. כל יום היה מוציא אותו לטיול ומחזיר אותו לבית. הוא היה ילד מקסים, רצה להתגייס ליחידה קרבית, ואחרי הצבא הוא רצה להתגייס ליחידת האופנועים של המשטרה. זה מה שהוא סיפר לאבא שלו".

על הירי בסלומון, אמר בן דודו: "זו לא הריגה - זה רצח. אתם ממעיטים את הדבר, וזה מה שמתסכל את כולם. לא יכול להיות שבן אדם ייצא מתחת לבית שלו, נרצח ואז אומרים שהוא נהרג. ממה הוא נהרג? מתאונת עבודה? מפגיעת רכב? ממה הוא נהרג?".

האזינו לריאיון עם אמיר טקה בכאן רשת ב

מאות בני אדם הפגינו אמש ברחבי הארץ במחאה על הרג טקה ותופעת אלימות השוטרים לטענתם. ליד תחנת משטרת זבולון שבקריית חיים פרצו עימותים בין יוצאי העדה האתיופית לשוטרים. כמה מפגינים ניסו לפרוץ לתחנה והשוטרים הגיבו בהשלכת רימוני הלם. כמה בני אדם נזקקו לטיפול רפואי לאחר שנחבלו במהלך המהומות. מהמשטרה נמסר כי שלושה נפצעו קל. בצומת קריית אתא הפגינו מאות בני אדם והכביש נחסם לתנועה. הפגנה נוספת נערכה מחוץ לקניון חיפה, גם שם חסמו המוחים צומת סמוך. בהמשך נחסם גם כביש החוף במחלף אולגה.


סלומון טקה. צילום: באדיבות המשפחה

במשטרה אף חוששים שיהיה מי שייקח את החוק לידיים וינסה להגיע אל קצין המשטרה או אל מי מבני משפחתו ולפגוע בהם. ברשת מופצת תמונתו של הקצין עם אשתו וילדיו לצד הכיתוב "זה השוטר המניאק שירה בסלומון טקה". קצינים בכירים אמרו לכאן חדשות: "זה ייגמר ברצח".


הפגנה בקריית אתא במחאה על הרג סלומון טקה, אתמול