-

המתיחות בדרום נמשכת: שתי אזעקות שווא בעוטף עזה

האזעקות נשמעו בקיבוץ נחל עוז ובכפר עזה, אמש נורו שתי רקטות לשטח ישראל, שנחתו בשטחים פתוחים. צה"ל תיגבר אתמול את מערך כיפת ברזל בדרום, זאת על רקע הערכת מצב כי ייתכן שחמאס יגיב על מות פעיל הארגון ביום מירי צה"ל
משה שטיינמץ ואסף פוזיילוב
13 ביולי 2019
10:37

שתי אזעקות שווא נשמעו היום (שבת) בקיבוץ נחל עוז ובקיבוץ כפר עזה. בתוך כך, שריפה פרצה סמוך ליער בארי שבמערב הנגב, נבדקת האפשרות כי הגורם לכך הוא בלון תבערה. צוותי כיבוי השתלטו על האש וחוקר דליקות הוזעק למקום.

אמש נורו שתי רקטות מרצועת עזה לשטח ישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה בקיבוצים ניר עם וסופה באזור מועצה אזורית אשכול. מצה"ל נמסר אמש כי זוהו שני שיגורים, וזוהו נפילות בשטח פתוח. אין נזק או נפגעים. 

צה"ל תיגבר אתמול את מערך כיפת ברזל בדרום, זאת על רקע הערכת מצב כי ייתכן שחמאס יגיב על מות פעיל הארגון ביום חמישי מירי צה"ל. כבר מהבוקר צה"ל הגביר את הכוננות בגזרה ונערך בכוחות מתוגברים לאורך הגבול עם רצועת עזה. ירי הרקטות לעבר ישראל בוצע כשמשלחת המודיעין המצרית, המתווכת בין ישראל לעזה, נמצאת ברצועה ומקיימת שיחות עם ראשי חמאס.

הזרוע הצבאית של חמאס איימה לאחר מות הפעיל בנקמה. בהודעה שהוציאה נכתב: "האויב יישא בהשלכות הפעולה הנפשעת". אתמול אמר בהפגנות על הגדר בכיר חמאס פתחי חמאד: "אנחנו לא מקבלים את התנצלות האויב על הרג השהיד מחמוד אל-אדהם, ואנחנו ננקום אותו. אנחנו נותנים לאויב הציוני שבוע ליישם את ההבנות".

במקביל, כ-6,000 פלסטינים לקחו אתמול חלק בהפגנות סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה. משרד הבריאות בעזה דיווח על כ-55 פצועים מירי צה"ל.