ניצן, פלמור ואוחנה, בחודש שעבר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אוחנה נגד הביקורת על הדחת פלמור: אין שחר לספקולציות, כך נראית משילות

לדברי שר המשפטים, "הנוהג המקובל הוא ששר ממנה מנכ"ל. ההחלטה התקבלה על ידי בלבד"
תמר אלמוג
23 ביולי 2019
19:23
עודכן ב 20:26

שר המשפטים, אמיר אוחנה, דחה הערב (שלישי) את הביקורת כלפיו על פיטורי מנכ"לית משרדו אמי פלמור. "הנוהג המקובל הוא ששר ממנה מנכ"ל. זו משרת אמון - ההיפך הוא החריג. כך נראית משילות", מסר בהודעה מטעמו. הוא ציין כי "בשבועות האחרונים שוחחתי עם אמי פלמור באשר לסיום תפקידה בהן הביעה נכונות והסכמה לסיום התפקיד. אין שחר לכל הספקולציות הפרועות בנוגע להחלטה, שהתקבלה על ידי, ועל ידי בלבד".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מנכ"לית משרד המשפטים היא חברה בוועדה לבחירת פרקליט המדינה ובמערכת הפוליטית עלתה השערה כי הדחתה של פלמור נועדה להקל על שר המשפטים ועל ראש הממשלה נתניהו בהליך לבחירת מחליפו של שי ניצן.

ההודעה על פיטורי פלמור גררה שורת מחאות במערכת הפוליטית. יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, אמר כי המהלך הוא "חציית קו אדום". "נתניהו ואנשיו ממשיכים לפגוע בשירות הציבורי, בשומרי הסף ובשלטון החוק ולא ינוחו עד שישלטו באחרון אנשי המקצוע במערכת כדי לשרת אינטרסים זרים".

יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "שר משפטים זמני, בממשלת מעבר, מפטר מנכ"לית ותיקה ומקצועית - אולי בהוראה ישירה מבלפור? מנדלבליט חייב לבלום הפיטורין. מיד. פיטורי מנכ"ל במשרד התקשורת כבר היוו תשתית לפרשת שוחד חמורה (4000). מה החשוד מתכנן הפעם?"

פלמור, שכיהנה כמנכ"לית משרד המשפטים תחת השרה ציפי לבני והשרה איילת שקד, אמרה על פרישתה: "אני מבקשת להודות לשרות ציפי לבני ואיילת שקד על ההזדמנות, האמון והגיבוי שקיבלתי לנהל משרד מהחשובים והמשפיעים במדינה. אני מודה לשר אמיר אוחנה על דבריו החמים".

"אני נפרדת מהמשרד אחרי 23 שנים של עבודה מספקת, הן כפרקליטה פלילית, הן כמנהלת מחלקת החנינות, והן כמנהלת כללית", היא הוסיפה. "בשנים אלה נגעתי בנושאים רבים ורגישים, משפטיים, כלכליים וחברתיים. אני פורשת מהתפקיד מלאת סיפוק".

שלשום שיתף יאיר נתניהו פוסט בפייסבוק שהגדיר את פלמור "שמאלנית". "הידעתם שאיילת שקד מינתה אשת שמאל למנכ"לית משרד המשפטים, העוזרת לשעבר של זהבה גלאון, אמי פלמור. שתפו כי הפעם לא שורפים קולות ימין", נכתב.