איציק שמולי וסתיו שפיר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שמולי נגד שפיר: נטשת את המפלגה עבור סידור עבודה נוח

ח"כ מהעבודה תקף את חברתו למפלגה לשעבר על רקע עזיבתה למחנה הדמוקרטי: "הפצת עלילה ושקר שהרצון שלי בחיבורים נועד להשיג לי מקום בכנסת ולא מטרה גדולה". שמולי לכאן רשת ב - "אם מה שהיה מנחה אותי זה לעשות אקזיט פוליטי, הייתי יכול לסדר לעצמי חיים נוחים"
מיכאל שמש
28 ביולי 2019
08:39

על רקע עזיבתה של סתיו שפיר למחנה הדמוקרטי, תקף הבוקר (ראשון) חבר הכנסת איציק שמולי את חברתו למפלגה לשעבר: "נטשת את המפלגה בשעתה הקשה עבור סידור עבודה נוח". שמולי התייחס לציפייה ממנו לעזוב את מפלגת העבודה משום שיו"ר העבודה עמיר פרץ לא הסכים להצטרף למחנה הדמוקרטי.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם איציק שמולי

"צאי מהאובססיה שלך. במשך כל הקמפיין הפצת עלילה ושקר שהרצון שלי בחיבורים נועד להשיג לי מקום בכנסת ולא מטרה גדולה. הרעיון היה להתחבר כמפלגה ולא לעשות אקזיט אישי. את הקריאות שלך שמרי לעצמך. שלום ולא להתראות", כתב שמולי הבוקר בחשבון הטוויטר שלו. 

בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" המשיך הבוקר שמולי ברוח הדברים: "אם מה שהיה מנחה אותי זה לעשות אקזיט פוליטי, הייתי יכול לסדר לעצמי חיים נוחים. מה שמנחה אותי זה הרצון להביא את המפלגה למקום נכון". שמולי, שפורסם כי קיבל הצעה גם מכחול לבן, אמר כי לא החליט עדיין מה יהיה עתידו. "לוחות הזמנים ברורים, יש לי היום פגישה עם יו"ר המפלגה. היום – מחר נחליט", אמר.

אתמול אמרה שפיר ב"שבתרבות" בבקאה אל גרבייה: "עמיר פרץ עשה טעות. מנהיגים גדולים באמת, יודעים ברגעים מכריעים לשים את האגו בצד ולעשות חישוב מסלול מחדש. הבטחתי לציבור שאעשה הכל כדי לקדם את החיבורים במחנה - וקיימתי".


ב"השבוע" ביום שישי דווח כי שמולי קיבל הצעה מכחול לבן, שאותה הוא שוקל ברצינות. שמולי החליט שלא להצטרף למחנה הדמוקרטי משום שהוא לא מזדהה עם מרצ ברמה האידיאולוגית, ובשל מערכת היחסים העכורה עם סתיו שפיר, שמוצבת במקום השני ברשימת המחנה הדמוקרטי. לפי גורמים בעבודה, ההתלבטות של שמולי היא אותנטית וקשה, בשל מערכת היחסים המתוחה עם פרץ. שמולי ועמיר פרץ ייפגשו מחר או בתחילת השבוע, ושמולי ינסה לשכנע את פרץ לחבור למחנה הדמוקרטי.

בריאיון עם ירון דקל ב"השבוע" אמר שמולי כי הקמת המחנה הדמוקרטי היה מהלך חשוב. שמולי ציין כי ימשיך לפעול לכך שמפלגת העבודה תמשיך להיות חלק מוביל בחיבור הזה. "מקומה של המפלגה צריך להיות במרכז הבמה", אמר.

על ההצטרפות של אורלי לוי-אבקסיס לעבודה אמר שמולי כי "ההצטרפות של אורלי זה דבר מבורך, אבל שריונים הם לא תחליף לחיבורים שאני חושב שצריך לעשות". באשר למקומה של המפלגה לאחר הבחירות אמר: "למפלגת העבודה אסור לעשות משא ומתן עם נתניהו נוכח הפערים האידיאולוגים. מפלגת העבודה לא צריכה לתת לו את השכפ"ץ האישי".