אנשי עוצמה יהודית בדיון בוועדת הבחירות, אוגוסט 201
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בניגוד לעמדת היועמ"ש: מרזל וגופשטיין לא נפסלו

נציג העבודה נעדר מוועדת הבחירות. עוצמה יהודית תוכל להתמודד כמפלגה. גם כל הבקשות לפסילה אישית של חברי הרשימה נדחו. בכחול לבן תקפו את העבודה: "כל נאום הסתה של בן גביר בכנסת הוא אשמתם הישירה של אורלי לוי אבקסיס, עמיר פרץ ואיציק שמולי"
אמוץ שפירא ויערה שפירא
14 באוגוסט 2019
18:24
עודכן ב 20:17

מפלגת עוצמה יהודית תוכל להתמודד בבחירות הקרובות. זאת לאחר שהצבעה שהתקיימה היום (רביעי) בוועדת הבחירות המרכזית בנושא הסתיימה בתיקו 15, והבקשות לפסול את המפלגה, שבה חברים בין השאר איתמר בן גביר, ד"ר מיכאל בן ארי וברוך מרזל, נדחו. גם הבקשה לפסול אישית כל אחד מהשלושה נדחו, והם יוכלו להתמודד בבחירות.


על אף שסיעת העבודה הייתה אחת ממגישות בקשות הפסילה נגד עוצמה יהודית, נציג אחד, מתוך שניים, של העבודה בוועדת הבחירות נעדר מההצבעה - מה שעורר את זעמם של חברי כחול לבן. מספר 2 במפלגה יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "מה שקורה עכשיו בוועדת הבחירות המרכזית זו שערורייה. יש רוב לפסילה של הגזענים מעצמה יהודית, אבל הנציג של מפלגת העבודה לא נמצא בסביבה. אם הגזענות תהיה בכנסת ישראל - מפלגת העבודה תהיה האשמה העיקרית".

יו״ר העבודה-גשר עמיר פרץ הגיב לחסרונו של נציג מפלגתו: "לאחר בירור מהיר התברר כי טעות אנוש של נציג מפלגתי הביאה לצערי את אישורה של מפלגה גזענית לריצה בבחירות הקרובות. מנהיגות אחראית לוקחת אחריות על טעויות ופועלת לתקנן במהירות. כך יעשה. כבר מחר נפעל בנחישות לתקן את האירוע המצער בעתירה לבית המשפט העליון".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

מכחול לבן נמסר: "הדיל הושלם - לוי, פרץ ושמולי עמוק בגוש הימין. מפלגת העבודה ביצעה גט כריתות מבוחריה שמתגדים לכהאניסטים, שמתנגדים לגזענות, שנלחמים נגד כוחות האופל שבחברה הישראלית. כל נאום הסתה של בן גביר בכנסת הוא אשמתם הישירה של אורלי לוי אבקסיס, עמיר פרץ ואיציק שמולי. הם הכניסו היום לכנסת את האיש שהגיע לאוטו של רבין, ואיים שיגיעו גם אליו. בושה".