נתניהו וליברמן
צילום: עמוס בן גרשום, פלאש 90

נתניהו בשיחה סגורה: לא פוסל ישיבה עם ליברמן בממשלה הבאה

למרות הקרע בין השניים אמר ראש הממשלה בשיחה סגורה שקיים באוקראינה כי הוא אינו פוסל את צירופו של יושב ראש ישראל ביתנו. ליברמן מצדו אמר כי הוא אינו פוסל את האפשרות שנתניהו ירכיב את ממשלת האחדות שהוא שואף שתקום לאחר הבחירות עם כחול לבן
זאב קם
22 באוגוסט 2019
08:03

למרות הקרע העמוק שנוצר ביניהם לאחר כישלון המשא ומתן הקואליציוני וההליכה לבחירות ראש הממשלה בנימין נתניהו אינו פוסל ישיבה עם יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בממשלה הבאה. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח הבוקר (חמישי) כי בשיחה סגורה שקיים נתניהו באוקראינה, שבה נשאל אם הוא פוסל את ליברמן, השיב מיד ראש הממשלה כי הוא אינו פוסל. 

ליברמן מצדו אמר לאחרונה בשיחה סגורה שגם עכשיו הוא אינו פוסל ישיבה בממשלה אחת עם נתניהו, למרות הדברים הקשים שאמר עליו. זאת, במסגרת הרצון להקים ממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן. לדבריו, הוא אינו מתנגד שנתניהו ירכיב ממשלה שכזו.  השניים צפויים להמשיך ולתקוף זה את זה בחריפות עד הבחירות אך עדיין משאירים במקביל גם פתח לשיתוף פעולה ביניהם לאחריהן.

ליברמן תקף מאז ההליכה לבחירות את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בין השאר על מדיניותו בעזה וטען כי הוא מנע חזרה למדיניות של סיכולים ממוקדים, מעניק לחמאס חסינותו ומאפשר העברת עשרות מיליוני דולרים. עם זאת, ליברמן אמר כבר כמה פעמים כי הממשלה שהוא רואה לנגד עיניו כוללת את ישראל ביתנו, את הליכוד ואת כחול לבן. "כל ממשלה צרה קטנה תהיה צרה לישראל ההכרעה האמיתית בבחירות היא לא בין גנץ לביבי, אלא בין ישראל של ישראל ביתנו לבין ישראל של סמוטריץ'", אמר לפני כשלושה שבועות באירוע שבתרבות.